/ Lipiec 22, 2024/ Ogłoszenia parafialne

21.07.2024 r.

XVI zwykła

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę B. dla Anny Pohla  i dzieci z rodzinami.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Stefana w 22 r. śm., dla + matki Gertrudy i dla wszystkich ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Matki Bożej Pomocnej, św. Rocha i św. Huberta w 90-tą r. urodzin  Hubertusa Kaczmarczyk.
22.07.2024 r.

Św. Marii Magdaleny

Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i dalszą opiekę Bożą, dla ks. proboszcza  z okazji  70-tej r. urodzin.

23.07.2024 r.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Augustyna, ++ rodziców  z obu str., + Barbary i ++ z rodziny, oraz o zdrowie bł. Boże w całej rodzinie.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Piotra w kolejną r. śmierci, dla + matki Weroniki i ojca Erwina.
24.07.2024 r.

W int. Wspólnoty Domu Dziennego Pobytu Seniora w Panoszowie.

PiP Do  Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Henryka w 4-tą r. śmierci.
25.07.2024 r.

Św. Jakuba Apostoła

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 PiP Za + ojca Karola w r. śmierci, za + matkę Łucję, szwagra i męża Jana – o spokój ich dusz, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodz.
26.07.2024 r.

Św. Anny, Matki NMP

Do Mił. B. i MB i św. Anny o dar życia w. dla + matki Anny Kaczmarzyk z ok. imienin, dla + ojca Jana dla  ++ dziadków z obu str. i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. B. dla matki Anny w kolejną r. urodzin, oraz o dar życia w. dla + szwagra Jacka i dla ++ z rodzin: Wawrzynek,

Suda i Kuzaj.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Stanisława Kierat w

1-wsza r. śmierci.

27.07.2024 r.

Św. Joachima, Ojca NMP

Ślub:  Łukasza Obląg i Natalii Głąb.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże z okazji   80-tą  r. urodzin Jana Wolny.

18.00 J Do Matki Bożej z Lourd o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Janiny Borowskiej – Kaczmarczyk.
28.07.2024 r.

XVII zwykła

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + mamy Emilii, ojca Stanisława i męża Bogdana.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka  Piotra Dwornik w 3-cią r. śmierci, dla ++ rodziców z obu stron i za wszystkich  ++  rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Antoniego, + wnuczki Elżbiety, ++ rodz. z obu str., dla + siostry, brata, zięcia  i ++  szwagrów, szwagierki, oraz o bł. B. i zdrowie w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. B.  dla Róży z ok. 70-tej  r. urodzin.

Sakrament Pokuty przed każdą Mszą św.

W poniedziałek nie będzie nabożeństwa do św. Ojca Charbela.

W czwartki od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W  niedziele 28.07, (także w sobotni wieczór) po Mszy św. święcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak zawsze na wsparcie misjonarzy w potrzebne dla nich środki transportu.

W ostatnią niedzielę lipca przypadają w tym roku uroczystości odpustowe ku czci św. Anny w Oleśnie, oraz na Górze św. Anny.

W Oleśnie sumie odpustowej w kościele  św. Anny o godz. 11.00 będzie  przewodniczył Ks. Abp Adrian Galbas metropolita katowicki.

Natomiast na Górze św. Anny uroczystej Mszy św. odpustowej w Grocie Lurdzkiej o godz.11.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Waldemar Musioł biskup pomocniczy naszej Diecezji.

W niedzielę 28 lipca można zyskać odpust Porcjunkuli związany z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami także  w niedzielę 4 sierpnia.

Do dnia 14 sierpnia można zgłaszać do Kurii Diecezjalnej w Opolu czcigodnych Jubilatów Małżeńskich, których Ks. bp zaprasza na uroczyste spotkanie do kościoła seminaryjno akademickiego w Opolu. Srebrni Jubilaci są zaproszeni na  niedzielę 1 września, Złoci Jubilaci zaś 8 września, obie Msze św. rozpoczynają się o godz. 14.00.

30 lipca przy kościele św. Jana Nepomucena – zbiórka elektrośmieci.