/ Sierpień 12, 2024/ Ogłoszenia parafialne

11.08.2024 r.

XIX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Kazimierza, dla  ++ rodziców, wnuka Daniela i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Św. i bł. B. dla Dariusza i wnuczki Mai z ok. ur., a dla + wnuka Patryka o dar nieba.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Andrzeja w 21 r. śm., dla ++ rodziców z obu str., oraz o zdrowie i bł. B. w rodz.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Emila Mrozek w kolejną  r. śm.,  dla + mamy Marii, teścia Erwina, oraz o zdrowie i bł. Boże.
12.08.2024 r.

Do Królowej Różańcowej w int. Róży Róż. Rodziców modlących sią za swoje dzieci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Pawła na pamiątkę jego urodzin, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.
13.08.2024 r.

18.00 PiP Nabożeństwo fatimskie.
14.08.2024 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i m.

W int. Wspólnoty Dziennego Pobytu Seniora w Panoszowie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Emilii Wróbel w 14-tą r. jej śmierci, dla ++ mężów Andrzeja i Pawła, oraz ++ rodziców: Marianny i Władysława.
15.08.2024 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Anny w 3-cią r. śmierci. oraz  dla ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana na pamiątkę ur., dla + matki Gertrudy, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dary Ducha Świętego, zdrowie i bł. Boże dla wnuków: Natalii, Sandry, Krystiana, Heleny i Julii.

14.00 P Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w int. Parafian.
16.08.2024 r.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Stefana Krawczyk w 56-tą r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Joanny na pamiątkę urodzin.
17.08.2024 r.

Uroczystość św. Jacka, prezbitera

Msza św. dziękczynna za tegoroczne żniwa.

Do Bożej Op. i św. Anioła Stróża w int. rocznego dziecka Julii Magdzińskiej o Bożą opiekę zdrowie i Boże błogosławieństwo.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Annę w 28-mą r. śmierci, dla + ojca Augustyna i ++ z rodziny.
18.08.2024 r.

XX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Trauty na pamiątkę ur., dla + ojca Jana, oraz o zdrowie i bł. Boże w  rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Marii i wujka Jerzego w kolejną r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za wszystkie łaski i z prośbą o opiekę  zdrowie i bł., Boże z okazji urodzin Pawła.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Andrzeja Szwed. dla ++ rodz. i Łucji w 20-tą r. śmierci, ojca  Teodora, teściów: Zygmunta i Teresy i ++ z rodzin: Borecki i Jurczyk, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Metropolitarne obchody odpustowe zakończy poniedziałkowa (12 sierpnia) Msza św. dla pielgrzymów 48. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę sprawowana o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła na placu przed sanktuarium. Wszyscy, którzy nie mogą pielgrzymować bezpośrednio mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowo, do czego zachęca Ks. Biskup.

Ponadto, w sobotę 17 sierpnia, w liturgiczną uroczystość św. Jacka, o godz. 11.30 w Sanktuarium św. Jacka będzie sprawowana dodatkowa Msza św. Podczas tegorocznych obchodów odpustowych ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim naszą modlitwą chcemy w szczególny sposób otoczyć biskupa opolskiego Andrzeja Czaję, który obchodzi 15. rocznicę święceń biskupich.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela.

We wtorek o godz. 18.00 w kościele PiP  nabożeństwo fatimskie.

W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zgodnie ze zwyczajem, po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów ku czci NMP, tradycyjnie kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu.

Tego dnia też świętować będziemy odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego,  patrona kaplicy w Panoszowie, Msza św.  o godz. 14.00

W niedzielę 18 sierpnia odpust św. Rocha w Grodzisku k. Olesna. Mszy św. o g. 11.00 przewodniczyć będzie  ks. bp Waldemar Musioł.