/ Wrzesień 22, 2024/ Ogłoszenia parafialne

22.09.2024 r.

XXV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Horsta na pamiątkę ur. dla + matki Irmgardy, dla + kuzyna Józefa, wujków: Karola i Bernarda, ++ z rodz, i dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Do Mił. B. o dar życia w. dla +  za + matki Weroniki w

37-mą r. śmierci, ojca Feliksa, męża Rudolfa, dla ++ teściów, sióstr Adeli i Marty i ++ z rodziny, oraz o zdrowie

i bł. B. w całej rodzinie.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Doroty i Reinholda, ++ dziadków i ++ z rodzin: Jurczok i Sowka.
23.09.2024 r.

Św. O. Pio z Pietroluciny,  kapł.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże w 87 r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki  Łucji na pamiątkę ur., oraz ojca Jakuba w kolejną r. śmierci.
24.09.2024 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Zbigniewa Samulak na okoliczność  śmierci i pogrzebu – od mamy.

Do Mił B. i MB i Miłosiernej o dar życia w. dla + Joanny Wojsa – od przyjaciół.
25.09.2024 r.

Do Bożej Op.  i MB z podziękowaniem  za otrzymane łaski  z prośbą o bł. Boże, zdrowie i opiekę na każdy dzień dla Moniki i Damiana Jureczko z okazji kolejnej r. ślubu., a dla syna Filipa o opiekę św. Anioła Stróża.

J Do Mił. B. i MB Miłosiernej  o dar życia w.  dla + cioci Hildegardy, oraz wujków: Huberta i Józefa.
26.09.2024 r.

Do Bożej Op. z podz.  za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Krystyny i Edmunda, w 44-tą r. ślubu, oraz dla Małgorzaty i Grzegorz w 16-tą  r ślubu, oraz o opiekę i dary Ducha Świętego dla wnuków w nowym roku szkolnym.
27.09.2024 r.

Św. Wincentego

A Paulo, kapłana

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + matki Doroty w kolejną r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Jana Wróbel na pamiątkę ur., dla ++ rodz. chrzestnych i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinach.
28.09.2024 r.

Św. Wacława, m.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + męża  Mariana Popanda w 18-tą r. śmierci, oraz dla ++ rodziców , teściów, brata, i wszystkich ++ z pokr.
29.09.2024 r.

XXVI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana w 12-tą r. śmierci, dla + matki Marii na pamiątkę urodzin, dla ++ z rodziny i pokr. z obu stron.

Do Bożej Op.  i MBNP z podz.  za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz za ++ rodziców  Gertrudy i Franciszka Kępa i ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże w 80 r. ur. Czesława i dar życia w. dla ++ rodziców z obu stron.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Jako wspólnota Kościoła opolskiego towarzyszymy wszystkim powodzianom, od samego początku, zwłaszcza naszą modlitwą.

Podjęliśmy też różne formy przyjścia z konkretną pomocą materialną.

Naszej diecezjalnej Caritas zleciłem troskę o to, aby dostarczać żywność i najbardziej potrzebne artykuły tam, gdzie ich najbardziej potrzeba.

W najbliższej przyszłości przewidziane są także inne formy pomocy.

Szczególnym wyrazem solidarności całej naszej wspólnoty diecezjalnej z osobami poszkodowanymi niech będzie też zbiórka pieniędzy na rzecz powodzian, która odbędzie się we wszystkich kościołach w najbliższą niedzielę 22 września.

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem  naszej diecezjalnej Caritas osobom, które ucierpiały wskutek żywiołu.

( z odezwy naszego księdza  biskupa  Andrzeja Czai ).

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

Msze św. dla wszystkich dzieci uczęszczających do szkoły we wtorki o godz. 18.00 w kościele św. Jana.

Klasy starsze, w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania mają swoje spotkania w poszczególne, wyznaczone dla nich dni: w środy klasa VI, w czwartki klasa VII i w piątki klasa VIII.

W piątek w Łowoszowie o godz. 19.30 dekanalne spotkanie dla młodzieży.

W przyszłą niedzielę dalszy ciąg zbiórki dla powodzian.