/ Październik 14, 2024/ Ogłoszenia parafialne

13.10.2024 r.

XXVIII zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. B. dla Józefa z ok urodzin, oraz dla całej rodziny.

Do Mił. B. i MBR o dar życia w. dla + matki Anny i ojca Pawła, dla ++ teściów Marii i Piotra i brata Jana i ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBR z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. B. dla Elżbiety Klama

w 85-tą r. urodzin, oraz  o dar życia w. dla + męża Herberta i ++ rodziców z obu stron.

14.10.2024 r.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Mariana Sławińskiego w kolejną r. śmierci i dla + mamy Eryki.
15.10.2024 r.

Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Zbigniewa Samulak

w 30-ty dzień po śmierci – od żony z synami.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Waldemara Ploska  w

1-szą r. śmierci, dla ++ rodziców, teściów, brata Józefa, siostry Jolanty i dla wszystkich ++ z rodziny.

16.10.2024 r.

Św. Jadwigi Śląskiej

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar życia  w. dla ++ rodziców: Anny i Jana Kaczmarzyk i dla ++ z rodziny.

J Do Mił. B. i KR o dar życia w. dla ++ rodziców: Augustyna i Anny i ++ z rodziny.
17.10.2024 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Klary Kasprzyk

w 23-cia r. śmierci ojca Józefa, męża Mariana, teściów: Moniki i Stefana brata Alfreda i ++ z rodziny.

18.10.2024 r.

Św. Łukasza Ewangelisty

Do Mił. B. i MBR o dar życia w. dla + matki Heleny, rodziców z obu stron, dla + Barbary i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B.  o dar życia w. dla + syna Romana w 6-tą r. śmierci, dla ++ rodziców obu stron i  ++ z rodziny.
19.10.2024 r.

Ślub: Macieja Lechocki i Anety Skiba.

Do Mił. B. i MBR o dar życia w. dla + matki Anny w 12-tą r. śm., ++ ojców Romana i Rudolfa i ++ z rodziny.
20.10.2024 r.

XXIX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + mamy Teresy i  + mamy Eryki w kolejną r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBR z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. B. w rodzinie i w rodzinach córki i syna, a dla wnuków o opiekę  św. Anioła Stróża i dary Ducha Świętego.

11.00 PiP Do Mił B. i MB Miłosiernej o dar życia w. dla + cioci chrzestnej Marii Pietrzak, jej męża Tadeusza  i ++ z rodziny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe parafii.

Dzisiejszą  niedzielę, jak co roku, przeżywamy jako Dzień Papieski. Przed kościołem tradycyjnie zbiórka „do puszek” na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą młodzież zdolną i niezamożną z małych miejscowości, która ma stanowić  pomnik św. Jana Pawła II.

Przez cały październik trwa modlitwa różańcowa – w  dni powszednie w kościele św. Jana o 17.30 , a w niedziele o godz. 15.00 w kościele PiP.

Można już rezerwować Msze św. na przyszły 2025 rok.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Przyszłą  niedzielę  będziemy obchodzić, jako Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny, który jest nie tylko zachętą do modlitwy w tej intencji, ale przypomnieniem o obowiązku takiej modlitwy nie tylko okazjonalnie, ale na co dzień.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji św.

Msze św. dla wszystkich dzieci uczęszczających do szkoły we wtorki o godz. 18.00 w kościele św. Jana.

Klasy starsze, w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania mają swoje spotkania w poszczególne, wyznaczone dla nich dni: w środy klasa VI, w czwartki klasa VII i w piątki klasa VIII.