/ Styczeń 3, 2023/ Ogłoszenia parafialne

01.12.2023r.  Uroczystość NMP Świętej

Bożej Rodzicielki

Do Mił. Bożego za naszych zmarłych w 2022 roku od Zakładu Pogrzebowego „Elisjum”  Pana Smyka z Olesna.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Gertrudy na pamiątkę urodzin i + ojca Jana.

Msza św. ku czci i na uwielbienia Boga Ojca Wszechmogącego.

15.00 J Msza św. i nabożeństwo o dar pokoju na ziemi.
02.01.2023 r.

Św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

Do Bożej Op. i MBNP o moc w cierpieniu i powrót do zdrowia  dla Roberta.

03.01.2023 r.

18.00 J Do Mił. Bożego o dar życia wiecznego dla  + brata Zygmunta Wiechoczek w 1-wszą r. śmierci.
04.01.2023 r.

Msza św. w intencji Sióstr.

J Do Mił. Bożego o dar życia wiecznego dla  + Ireny w 12-tą r. śmierci i ++ z rodziny.
05.01.2023 r.

Msza św. dziękczynna za życie i posługę Papieża Benedykta XVI i z prośbą o dar nieba

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Weroniki w

kolejną r. śmierci i ++ z rodziny.

06.01.2023 r.

Uroczystość

Objawienia

Pańskiego

Do Dzieciątka Jezus i MBNP o dar życia w. dla + matki Magdaleny w kolejna r. śmierci, oraz o dar zdrowia i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodz. Heleny i Bernarda w kolejną r. śmierci i ++ z rodziny.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + matki Marty Ceglarek w 2-gą r. śmierci, dla + męża Alfonsa,

siostry Marii i ++ z rodziny.

07.01.2023 r.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla + Haliny Kuc w 30-ty Dzień po śmierci.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla + Henryka Ceglarek od koleżanek i kolegów z firmy Ejot.
08.01.2023 r.

Chrztu Pańskiego

Do Bożej Op. i MBNP o światło Ducha Świętego i pomoc w znalezieniu odpowiedniej pracy.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Pawła, ++ rodziców Marty i Antoniego Grabińskich, 3 szwagrów i ++ dziadków z obu stron

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla  + brata Władysława w rocznicę  śmierci, + matki Janiny  i ojca Stanisława.

Dzisiaj pierwszy dzień nowego 2023 roku, w liturgii Kościoła jest to  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Dzisiaj też Światowy Dzień Modlitw o Pokój, dlatego o godz. 15.00 w kościele św. Jana będzie  Msza św. i nabożeństwo o dar Pokoju.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.

W środę 4 stycznia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, pod przewodnictwem naszych księży biskupów będzie odprawiona Msza św. za zmarłego Papieża Benedykta XVI.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i sobota miesiąca.

Ze względu na czas kolędowania nie będzie w czwartek „Godziny świętej”.

W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, po Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misyjne Kościoła.

Nabożeństwo  1-szej soboty (7 stycznia) w kościele PiP  o godz.. 7.00.

W tym miesiącu, ze względu na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Kolekta przyszłej  niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej Parafii.