/ Maj 20, 2024/ Ogłoszenia parafialne

Odpust

ku czci św. Jana Nepomucena

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz za + matkę Marię, ojca Jana na pamiątkę urodzin, i ++ z rodziny i pokr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Piotra w 5-tą r. śmierci dla ++ teściów: Franciszka i Anny, rodziców Leona i Teresy, brata Ernesta i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. w rodz.

11.00 J Suma odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena i Uroczystość rocznicy 1-wszej Komunii św.
20.05.2024 r.

NMP Matki Kościoła

Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Zygmunta w

5-tą r. śmierci, dla ++ rodziców, teściów i dla + szwagra Alojzego.

21.05.2024 r.

Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

Pogrzeb + Elżbiety Nowak.

Do Bożej Op. i  KM z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie, bł. Boże i dary Ducha Świętego dla solenizantów majowych: syna Piotra, córki Kariny, zięcia Piotra siostrzenicy Katariny i ich rodzin.
22.05.2024 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodz.: Anny i Manfreda Wieczorek na pamiątkę ich urodzin.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ męża i syna, oraz ++ z rodzin: Jasionek i Baron.
23.05.2024 r.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Do Bożej Op. i  KM z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie, bł. Boże w rodzinie, oraz o dar życia w.

dla + mamy Marii Jochem w 13-tą r. śmierci.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Heleny w 23-cią r. śmierci, dla + ojca Franciszka, wujków: Roberta i Karola, cioci Łucji, dla babci z obu stron i dla ++ z rodziny.
24.05.2024 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz.  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w pewnej int.
25.05.2024 r.

Do Bożej Op. i  KM z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie, bł. Boże dla Edmunda Loose w 70-tą r. urodzin, oraz w rodzinach córek.

W int. Modlitewnej Grupy św. Józefa.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Marii i Wiktora, Wawrzyńca  i Marii, dla + męża Wiktora, siostrzeńca Jacka i dla ++ z rodzin: Koza, Pakulla i Pyka.
26.05.2024 r.

Uroczystość

Najświętszej Trójcy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Trauty w

14-tą r. śmierci, dla + ojca Jana i ++ z  rodziny.

Z podziękowaniem Trójcy Przenajświętszej za dar życia i z prośbą o zdrowie i dobre wyniki badań dla Karola, Józefa Borowskiego.

Do Bożej Op. i KM  z podz.  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże dla Matek i dzieci z ok. Dnia Matki i  Dziecka.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jana Kapica na pamiątkę urodzin, dla ++ rodziców z obu stron, braci Stefana i Feliksa, bratowej Łucji, szwagra Bernarda i wszystkich ++ z rodzin: Radlak i Kapica.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i także świętujemy odpust ku czci św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, współpatrona naszej parafii, dlatego „suma odpustowa” w kościele św. Jana Nepomucena o godz. 11.00, i jak co roku odpust będzie połączony z uroczystością rocznicy 1-wszej Komunii św.

Po południu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza na  spotkanie odpustowe przy kawie, ciastku i muzyce Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chudoby na farskim ogrodzie. W programie nabożeństwo majowe o godz. 16.00, (wcześniej o godz. 15.00 w kościele św. Jana Koronka do Bożego miłosierdzia i nabożeństwo do Ducha Świętego).

W poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła i tradycyjne rejonowe spotkania dla rolników. Msza św. dla naszego rejonu oleskiego o godz. 10.00 przy kościele św. Anny w Oleśnie.

Sakr. Pokuty rano przed Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem.

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

W piątek w Łowoszowie o godz. 19.30 Dekanalne spotkanie dla młodzieży.

W niedzielę  przypada dzień matki, a zgodnie z życzeniem Ojca Świętego także Światowy Dzień Dziecka i Dzień Matki.

W dni powszednie nabożeństwo majowe  w kościele Parafialnym o godz. 17.30.