/ Marzec 22, 2020/ Ogłoszenia parafialne

22.03.2020 r.

IV Niedziela

Wielkiego Postu

Do Bożej Op. z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie potrzebne laski i bł. Boże dla Klaudii z ok. urodzin, oraz za + babcię Martę.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża  Józefa Polaczek na pamiątkę urodzin, ++ rodziców z obu str. i brata Johana, oraz o zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny.

–  Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Florentyny i Piotra, brata Norberta, ++ Franciszki i Augustyna, ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

–  Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy  w 12-tą rocznicę śmierci, + ojca Stefana i ++ z rodziny, oraz z podziękowaniem za zdanie ważnego egzaminu i z prośbą o dalszą opiekę i bł. Boże  w życiu.

15.00 PiP Nabożeństwo Gorzkich Żali

23.03.2020 r.

Do Bożej Op. i MBNP o uchronienie świata  nas od pandemii koronawirusa.

18.00 J Do Mił. B o dar życia w. dla ++ rodziców Marty i Piotra, dziadków z obu stron i ++ z rodziny

24.03.2020 r.

Za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Henryka w 9-tą r. śmierci, oraz dla ++ z rodziny

25.03.2020 r.

Uroczystość Zwiastowania  NMP

W int. Parafian

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Agnieszki w kolejną r. śmierci, ojca Ernesta i męża Zygmunta.

26.03.2020 r.

Za ++ kapłanów

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Gerarda w 6-tą rocznicę śmierci, ++ rodziców, teściów i pokr., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

27.03.2020 r.

17.30    J Droga krzyżowa

18.00 J Do Mł. B. o dar życia w. dla + żony Róży Marii w 16-tą r. śmierci, dla + syna Ryszarda i ++ z rodziny

28.03.2020 r.

18.00 J –  Do Mił. B. o łaskę zbawienia i dar nieba dla + męża i ojca Teodora na pamiątkę jego urodzin

–  Do Mił. B. o dar życia w.  dla + Paula Seewalda w 30-ty dzień po jego śmierci

29.03.2020 r.

V Niedziela

Wielkiego Postu

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o łaskę zbawienia i dar nieba dla + Anny Kaczmarzyk na pamiątkę jej urodzin.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla męża Józefa z okazji 70-tej r. urodzin, oraz za ++ rodziców z obu stron.

–  Do Mił. B. o dar życia w.  dla ++ rodziców Zofii i Juliusza, Gertrudy i Józefa, dla + ojca Reinholda i  dla ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

– Do Mił. B. o dar życia w.  dla + żony i matki Małgorzaty Dragon w 4-tą r. śmierci, oraz na pamiątkę jej urodzin.

Od dnia 25-02-2020 do odwołania wszystkie Msze Święte odbędą się w kościele p.w. św Jana.

Na okres ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie będzie także wydawana gazetka parafialna.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana będzie otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Nabożeństwo Gorzkich żali dzisiaj o godz. 15.00 w kościele PiP.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30.

W związku z występującą pandemią coronawirusa Caritas Parafialny

informuje, że tegoroczne palemki będą rozprowadzane poprzez

wyłożenie ich w tylnej nawie naszych kościołów, oczywiście

wszystkie palmy będą poświęcone podczas liturgii Niedzieli Palmowej.

Pamiętajmy, że na czas pandemii zmienił się też sposób organizacji

pogrzebów, który został określony w dekrecie Biskupa Opolskiego.

Ceremonię pogrzebu z trumną zmarłego należy ograniczyć do III stacji

na cmentarzu. Mszę św. za zmarłego bądź zmarłą można odprawić

przed lub po pogrzebie zgodnie z wolą rodziny. Zarówno na cmentarzu,

jak w kościele, należy stosować się do ograniczeń związanych z

liczebnością uczestników zgromadzenia (50 osób). Koniecznym jest

zachowanie w tej materii konsekwencji i jedności.

Pamiętajmy też o pomocy osobom starszym i chorym.