/ Styczeń 25, 2023/ Ogłoszenia parafialne

22.01.2023r.

III zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Weroniki w 6-tą r. śmierci dla + Piotra, oraz dla ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Karola Lesik na pamiątkę ur., dla ++ rodz. z obu str. i ++ z pokr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z Augustem i dla  ++ rodziców, dziadków i dla  ++ z rodz.
23.01.2023 r.

7.00    J W int. Parafian.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Wolfganga Ziaja w

3-cią r. śmierci

24.01.2023 r.

Św. Franciszka Salezego bpa i dra K.

Pogrzeb + Teresy Pilawa.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla solenizantów z stycznia i lutego , oraz o dar życia w. dla ++ rodziców, dziadków i krewnych z rodzin: Jurczok i Pawlik.
25.01.2023 r.

Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

Za + kapłanów.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Elżbiety i Alfreda Pietrucha w kolejną r. śmierci , oraz  dla ++ dziadków i  z rodzin  Pietrucha i Ochman.
26.01.2023 r.

Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

O powołania kapłańskie i zakonne.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Roberta Pierzyna na okol. jego śmierci i pogrzebu – od rodzin: Strzyż i Biela.
27.01.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Jana  na pamiątkę urodzin, oraz dla ++ z rodzin.

Za dusze w czyśćcu cierpiące.
28.2023 r.

Św. Tomasza z Akwinu kapłana i dra K

Do B. Op. i św. Anioła Stróża w int. Eleny w 1-wszą r. urodzin z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i bł. Boże

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Matysek w 2-gą r. śmierci, oraz  o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie

18.00 J Do Dzieciątka Jezus z podz. za otrzymane łaski i zdrowie, za przeżyte 85 lat i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. B., oraz o dar życia w. dla + żony Marii.
29.01.2023 r.

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla matki Emilii na pamiątkę ur., + ojca, oraz o dar powrotu do zdrowia dla męża.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże z ok. ur. i ++ z rodz.

11.00 PiP Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Justyny z okazji urodzin, oraz za ++ babcię Martę.

Z  ustanowienia Papieża Franciszka w III niedziela zwykłą przeżywamy  w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma świętego dla życia chrześcijańskiego.

Od 18 do 25. stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o  Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę w kościele Bożego Ciała w Oleśnie o godz. 17.00 będzie odprawione nabożeństwo ekumeniczne.

Przyszła  niedziela obchodzona będzie w Kościele jako 70. Światowy Dzień Trędowatych. Dzień ten stanowi  okazję do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek, przede wszystkim w krajach misyjnych.

W przyszłą niedzielę w kościele w Borkach Wielkich  o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo kolędowe w języku niemieckim.