/ Czerwiec 23, 2024/ Ogłoszenia parafialne

23.06.2024 r.

XII zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jadwigi Lisek w 4-tą r. śm.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze, zdrowie i bł. Boże w rodz., oraz w rodzinach córek.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++  rodziców Feliksy i Józefa, męża Antoniego ++ teściów Emilii i Antoniego, rodzeństwa i pokr. z rodzin: Smolin i Wodarczyk, oraz z prośbą o zdrowie, opiekę i bł. Boże w rodzinie.
24.06.2024 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Za ++ kapłanów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Marii Morawiec w 7-mą r. śmierci, jej męża  Jana, syna  Macieja i dla ++ z rodziny.
25.06.2024 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, dary Ducha Świętego i bł. Boże dla Grzegorza  z okazji r. urodzin.

Do NSPJ i MB Królowej Pokoju z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, potrzebne łaski, zdrowie i bł. Boże dla Łucji i Ireny z ok. urodzin i dla całej rodziny.
26.06.2024 r.

W int. Wspólnoty Dziennego Pobytu Seniora w Panoszowie.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców : Jadwigi i Alfonsa, cioci Anny i ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
27.06.2024 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże w rodzinie z okazji urodzin Teresy.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Herberta Michalik w 8-mą r. śmierci, dla + matki Marii i ++ z rodziny.
28.06.2024 r.

Św. Ireneusza biskupa i męczennika

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Reinholda i Doroty, ++ dziadków, rodziców chrzestnych oraz  ++ z rodzin: Jurczok i Sowka.
29.06.2024 r.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za przeżyte lata i otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże z okazji kolejnej r. urodzin.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy i babci Zofii Wręczyckiej w 3-cią r. śmierci.
30.06.2024 r.

XIII zwykła

Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony Krystyny Fijak w 2-gą r. śmierci, dla ++ rodziców z obu stron, siostry Krystyny i szwagrów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Joannę Wojsa  w 1-wszą r. śmierci.

Suma odpustowa ku czci św. Apostołów  Piotra i Pawła w int. żyjących i zmarłych Parafian.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są  w kościele parafialnym:  w niedziele o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30, a w soboty o godz. 17.30 w kościele św. Jana.

Sakrament Pokuty rano przed Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem czerwcowym.

W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W niedzielę 30 czerwca obchodzić będziemy  Uroczystość Odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła Patronów naszej Parafii,  po Mszy św. procesja i litania do NSPJ.

Zapraszam przede wszystkim na „sumę odpustową” o godz. 11.00 bo to jest Msza świadcząca o szacunku do swoich świętych patronów, zapraszam także dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach.

W związku z trwającym Jubileuszem 100-lecia oddania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa Najświętszemu Sercu Jezusa, Penitencjaria Apostolska udzieliła zgody, aby Siostry i wszyscy wierni, którzy w dniach od 1 czerwca 2024 r. do 31 marca 2025 r. nawiedzą kaplicę w jednym z naszych domów zakonnych na całym świecie i odmówią modlitwę ku czci Serca Jezusa mogą pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.