/ Maj 27, 2024/ Ogłoszenia parafialne

Uroczystość

Najświętszej Trójcy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Trauty w

14-tą r. śmierci, dla + ojca Jana i ++ z  rodziny.

Z podziękowaniem Trójcy Przenajświętszej za dar życia i z prośbą o zdrowie i dobre wyniki badań dla Karola, Józefa Borowskiego.

Do Bożej Op. i KM  z podz.  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże dla Matek i dzieci z ok. Dnia Matki i  Dziecka.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jana Kapica na pamiątkę urodzin, dla ++ rodziców z obu stron, braci Stefana i Feliksa, bratowej Łucji, szwagra Bernarda i wszystkich ++ z rodzin: Radlak i Kapica.
27.05.2024 r.

18.00  PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Józefy Szostakiewicz w 9-tą r. śm., dla ojca Józefa, brata Marka i ++ z rodziny .
28.05.2024 r.

18.00  PiP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Rity w

4-tą r. śmierci, dla + ojca Teodora, brata Henryka, dla ++ cioci Róży i Hildegardy, ++ teściów i wszystkich ++ z rodziny.

29.05.2024 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W int. Wspólnoty Dziennego Pobytu Seniora w Panoszowie..

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla męża i ojca Jana w kolejną  r. śm., dla ++ rodz. z obu stron, dla + siostry z mężem, szwagra z żoną, + bratowej i bratanka, oraz  o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
30.05.2024 r.

Uroczystość Bożego Ciała

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w.  dla + mamy Janiny Świstackiej w 26-tą r. śmierci
31.05.2024 r.

Święto Nawiedzenia NMP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Leona Fiirguth na pamiątkę ur. oraz o zdrowie i bł. B..

Do Mił. B. o dar życia w. dla męża i ojca Jana Wróbel, dla ++ rodziców  z obu stron i ++ z rodziny, oraz  o zdrowie i bł.

Boże w rodzinie.

01.06.2024 r.

Św. Justyna, męczennika

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony i matki  Marii, dla ++ rodziców, teściów i braci, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże

w całej rodzinie.

02.06.2024 r.

VIII zwykła

Do Bożej Op. i MBNP  z podz.  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w rodz. z  okazji kolejnej  r. ślubu, oraz o bł. Boże i zdrowie w rodzinie. córki

Do Bożej Op.  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże w z ok. 50-tej r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Norberta w 10-tą r. śm., dla ++ rodz. Piotra i Florentyny, Augustyna i Franciszki i dla ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Józefa Polaczek w

11-tą r. śmierci ++ rodziców: Polaczek i Węngel, oraz braci:  Jochana i Waldemara.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj  przypada Dzień Matki, a zgodnie z życzeniem Ojca Świętego także Światowy Dzień Dziecka i Dzień Matki.

Sakr. Pokuty rano przed Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli  Boże Ciało, centralnym punktem tych obchodów jest procesja do czterech ołtarzy, które jak zawsze będą :

– 1 ołtarz przy budynku Straży Pożarnej

– 2 ołtarz przy skrzyżowaniu al. Parkowej i ul Szkolnej

– 3 ołtarz przy skrzyżowaniu ul Okólnej i Osiedlowej

– 4 ołtarz na placu przy kościele św. Jana Nepomucena.

Serdeczna prośba, aby włączyć się jak najliczniej w przygotowanie Uroczystości, przez pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zbierania kwiatów do dekoracji i do sypania podczas procesji, dekorację okien i posesji i oczywiście udział w procesji Eucharystycznej.

Procesja rozpoczyna się Mszą św. na parkingu przy kościele św. Jana i kończy się błogosławieństwem końcowym na tym samym miejscu.

W sobotę nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca w kościele PiP o godz. 7.00, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych parafii.

Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa Oktawa z procesja Eucharystyczną, w piątek jeszcze nabożeństwo majowe  w kościele PiP o godz. 17.30, a od soboty już nabożeństwa czerwcowe, w sobotę w kościele św. Jana, o godz. 17.30  a od niedzieli znowu w kościele parafialnym.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na budujący się kościół pw. św. Jana Pawła II w Opolu.