/ Styczeń 30, 2023/ Ogłoszenia parafialne

29.01.2023r.

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla matki Emilii na pamiątkę ur., + ojca, oraz o dar powrotu do zdrowia dla męża.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże z ok. ur. i ++ z rodz.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Justyny z okazji urodzin, oraz za ++ babcię Martę.
30.01.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w dla + Anny w kolejną rocznicę śmierci,  jej + męża i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w dla + rodz.  Marty i Antoniego Buczek na pamiątkę ur., dla + brata Józefa i ++ z rodziny.
31.01.2023 r.

Św. Jana Bosko

Do Mił. B. o dar życia w dla ++ Grzegorza i Mateusza Zuber na okoliczność ich śmierci i pogrzebu.

Do Mił. B. o dar życia w dla + męża i ojca Alfreda Sklorz w 3-gą r. śmierci, ++ rodziców, dziadków, dla

+ teścia i ++ z rodziny.

01.02.2023 r.

7.00 K

Za ++ kapłanów

J Do Mił. B. o dar życia w dla + mamy Marianny Radzioch w kolejną r. śmierci, dla   ++ ojców Piotra i Wiktora i dla wszystkich ++ z rodziny.
02.02.2023 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Do Mił. B. o dar życia w dla ++ rodz. z obu str., siostry Janiny w kolejną r. śmierci,  ++ braci Jana, Piotra i Stanisława, siostrzenicy Krystyny, ++ z pokr. i dusz op.

Do Bożej Op. i MB Gromnicznej z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B.  z okazji ur. i imienin Marii  Imiołczyk.

Do Mił. B. i MB Gromnicznej o dar życia w. dla + ojca Brunona Woś w 9-tą r. śmierci, + matki Marii,  teściów: Heleny i Walentego i wszystkich ++ z rodziny.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + za + męża i ojca Jana Wróbel, rodziców i dziadków z obu stron, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.
03.02.2023 r.

Św. Błażeja biskupa i męczennika

7.00 J W int. Parafian.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodz: Rity i Józefa, Magdaleny i Pawła, brata Antoniego i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
04.02.2023 r.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Pawła w

16-tą r. śmierci, dla ++ rodz., siostry, brata, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

05.02.2023 r.

V zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców i teściów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Jana w 2-gą r. śmierci, ++ rodz. Annę i Pawła, teściów Marię i Piotra, kuzynkę Klarę i ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Antoniego Radlak w

1-wszą r. śmierci.

Dzisiaj w   niedzielę obchodzimy w Kościele

70 Światowy Dzień Trędowatych. Dzień ten stanowi  okazję do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek, przede wszystkim w krajach misyjnych.

Dzisiaj w niedzielę w kościele w Borkach Wielkich  o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo kolędowe w języku niemieckim.

Dzisiaj w  niedzielę w kościele Bożego Ciała w Oleśnie o godz. 17.00 będzie odprawione nabożeństwo ekumeniczne.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św.

W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia tradycyjnie zwykło się święcić świece, które mocą Bożą mają nas chronić od wszelkiego zła.

Liturgia tego święta rozpoczyna się od poświęcenia świec i  procesji.

Po Mszy św. wieczornej w czwartek i po Mszach św. rano i wieczorem w piątek  będzie  udzielane  błogosławieństwo św. Błażeja mające nas chronić od choroby gardła i wszelkiego innego zła.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane  tego dnia przeznaczone będą tradycyjnie na pomoc zakonom klauzurowym.

W tym tygodniu przypadają 1-wszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek nabożeństwo do NSPJ rano w czasie adoracji przed Mszą św.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca o godz. 7.00 w kościele parafialnym, a odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W sobotę 04 lutego w klasztorze Sióstr św. Józefa w Sierakowie o godz. 15.00 spotkanie dla młodzieży, które poprowadzi

1. Michał Sośnik – wikary z Olesna wraz z oleską młodzieżą.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty – po Mszach św.  święcenie chleba i wody. Kolekta przeznaczona na potrzeby Diecezji