/ Grudzień 31, 2023/ Ogłoszenia parafialne

Uroczystość

Świętej  Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

Do Mił. Bożego za naszych zmarłych w 2023 roku od Zakładu Pogrzebowego  Pana Smyka z Olesna.

Do Bożej Op. i MB z podz. za otrzymane łaski  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Danuty z ok. 50-tej r. ur.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Marii w 24 r. śmierci,  dla + ojca Jana i wszystkich++ z rodziny.

16.00 PiP Msza św. dziękczynno-przebłagalna  na zakończenie Starego Roku w int. żyjących i zmarłych Parafian.
01.01.2024 r.

Poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Urszuli i Henryka,+ męża Andrzeja, teścia i dla ++ z rodziny.

Do Mił. Bożego i MB Św. Bożej Rodzicielki o dar życia w. dla mamy Gertrudy na pamiątkę urodzin, dla + ojca Jana i ++ z rodziny.

Do Matki Bożej Pomocnej i św. Rocha z prośbą o zdrowie i opiekę dla Elisabeth Galauner zd. Weiss .

Msza św. i nabożeństwo o dar pokoju.
02.01.2024 r.

Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

Za ++ kapłanów.

03.01.2024 r.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Zygmunta w 2-gą r. śmierci.
04.01.2024 r.

7.00 J  O dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
05.01.2024 r.

7.00 J W int. Parafian.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krzysztofa Brzezina od babci Eli z rodziną.
06.01.2024 r.

Uroczystość

Objawienia

Pańskiego

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Magdaleny w

15-tą r. śmierci, oraz o bł. Boże w rodzinach.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + matki Marty Ceglarek w 3-cią r. śmierci, dla + męża Alfonsa, siostry Marii i ++ braci.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Weroniki w kolejną r. śmierci.
07.01.2024 r.

Święto

Chrztu

Pańskiego

Do Dzieciątka Jezus z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże, oraz o dar życia w. dla ++ z rodziny Sachta.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Pawła, ++ rodziców Marty i Antoniego Grabińskich, 3 szwagrów i ++ dziadków z obu stron.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodz. Heleny i Bernarda w kolejną r. ich śmierci, oraz dla ++ z rodz.

13.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie Droździok w 40-tą r. ślubu, oraz za + ojca Rudolfa i ++ teściów.

Dzisiaj ostatni dzień starego roku, dlatego o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynno-przebłagalna za mijający 2023 rok.

W poniedziałek przypada pierwszy dzień nowego 2024 roku, w liturgii Kościoła jest to  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest  to także 57 Światowy Dzień Modlitw o Pokój, dlatego o godz. 15.00 w kościele św. Jana będzie Msza i nabożeństwo św. o dar Pokoju.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca, ze względu na czas kolędowania nie będzie w czwartek „Godziny świętej”.

W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa rano przed Mszą św., a wieczorem po Mszy św.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, po Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misyjne Kościoła.

Od soboty Nabożeństwa przy żłóbku w Borkach Wielkich.

W tym miesiącu, ze względu na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego w tym roku już (07.01) kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.

W niedzielę 14 stycznia kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej Parafii.

W niedzielę 14 stycznia o godz. 16.00 w kościele parafialnym

koncert kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chudoby.