/ Listopad 8, 2022/ Ogłoszenia parafialne

06.11.2022 r.

XXXII zwykła

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodz. Zofii i Piotra, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + ojca Tadeusza w kolejną r. śmierci, mamy Janiny, brata Jerzego, wujka Stefana i ++ z całej rodziny.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jerzego Werner w 2-gą r. śmierci, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.
07.11.2022 Poniedziałek 7.00

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla męża Leona Fiirguth w 19-tą r. śmierci i ++ z rodziny.

J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + matki Agnieszki w 6-tą  r. śmierci, dla + ojca Huberta oraz o zdrowie i bł. B. rodzinie.
08.11.2022 r.

Do Mił. B.  o dar życia w. dla ++ rodziców: Jerzego i Marię Jośke.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinie z okazji urodzin, oraz za + żonę Martę.
09.11.2022 r.

Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ks. Andrzeja Góry na pamiątkę urodzin – od rodzin: Borowski, Cierpioł. Kaczmarzyk i Wojsa.

Do Mił. B. za ++ z rodzin: Ziaja, Nowak i pokr.  za ++ kapłanów i siostry zakonne, które u nas pracowały i wszystkich bliskich sercu.
10.11.2022 r.

Leona Wielkiego

papieża

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ z rodzin Junkers, Ochman i Pierzyna.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w.  dla + córki Sylwii w  r. śmierci,+ męża Jerzego, matki Anieli w r. śmierci,  ojca Józefa, ++ teściów i ++ z pokr.
11.11.2022 r.

Św. Marcina, bpa

16.00 J W int. Parafian.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla +  męża i ojca Jana Wróbel w kolejną r. śmierci, dla ++ rodziców z obu stron i ++ z rodziny.
12.11.2022 r.

Św. Jozafata

Bpa i M.

Do Mił. B. za ++ zalecanych w wypominkach.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Heleny w 7-mą r. śmierci, szwagra Waldemara w 1-wszą r. śmierci, dla

++ z rodzin : Farys i Imiełowski, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej  rodzinie.

13,.11.2022 r.

XXXIII zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana Dyla w 17-tą r. śmierci, dla matki Marii i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Jana Janik w 3-cią

rocznicę śmierci i ++ z rodzin: Janik i Wręczycki.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Alojzego, syna Alfreda, ++ rodziców z obu str. i ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych z wypominkami od poniedziałku (07.11) do soboty (12.11) o godz. 17:30 w kościele Św. Jana, a w niedziele o godz. 15:00 w kościele PiP.

W następnych tygodniach będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach we wtorki i piątki o godz. 17.30 w kościele św. Jana, a w  niedziele o godz. 15.00 w kościele parafialnym.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Diecezji.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Charbela.

W środę  9 listopada przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej zwanej Matką wszystkich kościołów.

W czwartek od godz. 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

11 listopada przypada wspomnienie Św. Marcina z Tour, Msza św. z tej okazji odprawiona będzie o godz. 16.00 w kościele św. Jana, a po Mszy św. PRD zaprasza na spotkania przy ognisku na farskim ogrodzie.

Ponieważ tego dnia przypada też święto państwowe, biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W niedzielę 13 listopada kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii.

Przyszła niedziela obchodzona jest jako XIV dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w tym roku w sposób szczególny chcemy wesprzeć naród ukraiński, przed kościołem zbiórka „ do puszek”.

Tej niedzieli także z ustanowienia papieża Franciszka V Światowy Dzień Ubogich, aby nie żyć w przekonaniu, że wśród nas  ich nie ma.

W przyszłą niedzielę Ojcowie Oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne.