/ Luty 11, 2024/ Ogłoszenia parafialne

11.02.2024 r.

VI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Ewalda w 20-tą r. śmierci dla ++ rodziców Anieli i Mariana i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w dla + mamy Agnieszki Jośko w 1-szą r. śmierci, oraz dla + ojca Gerarda.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Pawła Speil w 35-tą r. śmierci, dla + brata Jerzego w 9-tą r. śmierci, dla + mamy Anny Speil, oraz dla ++ z rodzin: Speil i Gruca.
12.02.2024 r.

K

Do Mił. B. o dar życia w. dla + wnuka Denisa w 5-tą r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Franciszka w 8-mą r. śmierci dla + matki Heleny, ciotki Łucji, wujków Roberta i Karola i babci z obu stron.
13.02.2024 r.

K

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże z okazji urodzin Henryka i zięcia Bogdana, oraz za ++ z rodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Stanisławy Okaj w 1-wszą r. śmierci.
14.02.2024 r.

Środa Popielcowa

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Eugeniusza Borowskiego w 1-wszą r. śmierci i dla ++ rodziców z obu stron.

J Do Bożej Op. i św. Walentego z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą  Bożą opiekę, zdrowie  i bł. Boże w rodzinie.
15.02.2024 r.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Józefa, szwagra Jerzego, bratowej Barbary, dla ++ rodziców i ++ z rodziny.
16.02.2024 r.

7.00 K Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Władysława w kolejną r. śmierci, oraz  dla ++ rodziców, siostry i braci.
17.02.2024 r.

K

W int. Modlitewnej Wspólnoty św. Józefa.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Wiktora Koza w 2-gą r. śmierci i dla + siostrzeńca Jacka.
18.02.2024 r.

I w. Postu

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krzysztofa Brzezina na okol. śm. i pogrzebu od rodzin Mireckich i Mielczarków.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców i teściów na pamiątkę ich urodzin i dla ++ dziadków z obu stron.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krystyny Kulik w 13-tą r. śmierci idla ++ z rodziny

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Zbigniewa Konopskiego w r śmierci, dla ++ rodziców z obu stron  ++ braci, szwagrów i ++ z rodziny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe parafii.

W liturgii Kościoła kończy się pierwsza część okresu zwykłego oddzielająca okres Bożego Narodzenia od okresu Wielkiego Postu.

Dzisiaj w niedzielę rozpoczyna się tradycyjna 40-to godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. dlatego po „sumie” będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 15.00, zakończy ją Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo sakramentalne.

W poniedziałek i wtorek adoracja w kościele św. Jana, rozpoczęcie o  godz. 11.00 i  trwać będzie, według podanego porządku,  do wieczornej Mszy św., przed Mszą św. o godz. 17.30 zakończenie.

14 lutego przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Podczas Mszy św. posypujemy głowy popiołem Tego dnia, zgodnie z zarządzeniem naszego Episkopatu ma być przeprowadzona zbiórka na potrzeby ofiar  wojny na Ukrainni. Zbiórkę przeprowadzi nasz Caritas.

Od środy do niedzieli przypadają też  dni modlitw o ducha pokuty.

Od 11 do 17 lutego trwa też 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W piątek 16 lutego w Łowoszowie od godz. 19.30 Dekanalne spotkanie modlitewna dla naszej młodzieży.

Nabożeństwa Wielkiego Postu to: Droga krzyżowa odprawiana w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Jana.

Nabożeństwo Gorzkich żali odprawiane w niedziele w kościele PiP

o godz. 15.00.

Za udział w tych nabożeństwach, można zyskać odpust zupełny.