/ Styczeń 18, 2021/ Ogłoszenia parafialne

17.01.2021 r.

Niedziela II zwykła

Za wszystkich zmarłych w 2020 roku naszych parafian  – od Zakładu  Pogrzebowego P. Smyka z Olesna.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Huberta Mzyk w kolejną r. śmierci, dla ++ mamy Teresy na pamiątkę jej urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Alfreda Barakowskiego na okoliczność śmierci i pogrzebu – zamiast kwiatów
18.01.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Emilii Suda w 30-ty dzień po śmierci.
19.01.2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

Za ++ kapłanów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Kazimiery w

2-gą  r. śmierci, dla ++ teściów i ++ z rodziny.

20.01.2021 r.

J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodziców Marty i Antoniego na pamiątkę urodzin, dla + cioci Gertrudy i ++ z rodziny.
21.01.2021 r.

Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Doroty na pamiątkę urodzin.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Wolfganga Ziaja w

1-wszą r. śmierci.

22.01.2021 r.

Za dusze w czyśćcu cierpiące

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Weroniki w

4- tą rocznicę  śmierci, oraz  dla + ojca Piotra.

23.01.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Emilii Suda na okoliczność pogrzebu – od sąsiadów: Gordzielik, Koza, Kaczmarczyk, Kubat, Pilawa, Palenga i Strzoda

18.00 Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Huberta na pamiątkę jego urodzin.
24.01.2021 r. Niedziela

III zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i  potrzebne łaski dla Jolanty i Mirosława w 15-tą r. ślubu i dla całej rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z prośbą o potrzebne łaski zwłaszcza dary Ducha Świętego na drogach życia i zbawienia dla Miłosza z okazji urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z mężem i dla ++ z rodziny.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana adoracja Najświętszego Sakramentu a od poniedziałku do piątku adoracja od godz. 17.00.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty codziennie przed każdą Mszą św.

Nadal zawieszone są wszystkie spotkania formacyjne, które odbywały się w kościele, a które w bezpośrednim przygotowaniu, zwłaszcza  dzieci do 1-wszej Komunii św. wydają się  niezbędne.

Przyszła niedziela 24 stycznia 2021 r. zgodnie z wolą Papieża Franciszka ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma świętego dla życia chrześcijańskiego.

Także niedziela 24 stycznia ma być przeżywana jako Dzień Solidarności z Chorwacją, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia dniem wsparcia dla poszkodowanych poprzez modlitwę, oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.

Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św. dla kościoła parafialnego – 34 osoby, a dla kościoła św. Jana – 14 osób.

Po wykorzystaniu limitu wiernych niestety drzwi kościoła muszą być zamykane.