/ Styczeń 25, 2021/ Ogłoszenia parafialne

24.01.2021 r.

Niedziela III zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i  potrzebne łaski dla Jolanty i Mirosława w 15-tą r. ślubu i dla całej rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z prośbą o potrzebne łaski zwłaszcza dary Ducha Świętego na drogach życia i zbawienia dla Miłosza z okazji urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z mężem i dla ++ z rodziny.
25.01.2021 r.

Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Feliksa Radlak w

30-ty dzień po śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże w rodzinie z okazji urodzin córki Anety i żony Elżbiety oraz za

wszystkich ++ z rodziny.

26.01.2021 r.

Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Martę Ceglarek

na okol. pogrzebu od naszego Parafialnego Caritasu.

27.01.2021 r.

Za ++ kapłanów

J Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: matki Elżbiety w kolejną r. śmierci, ojca Alfreda Pietrucha, oraz ++ z rodzin Ochman i Pietrucha
28.01.2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu kapłana i dra K.

Do Bożej Op. i MBNP z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia

18.00 J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Marty Pierzyna

od Róż Różańcowych

29.01.2021 r.

Za dusze w czyśćcu cierpiące

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za wszystkie otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Justyny z okazji urodzin, oraz za ++ babcię Martę
30.01.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w dla + Emilii Suda  – od Róży Różańcowej P. Doroty Kulik, oraz za + matkę Annę.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w dla + męża i ojca Pawła w

14-tą r. śmierci, dla ++ rodziców, siostry i brata, oraz

o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

31.01.2021 r. Niedziela

IV zwykła

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar zbawienia dla + żony i matki Anny Kaczmarzyk, oraz dla ++ z rodziny

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Rudolfa na pamiątkę jego urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Alfreda Sklorz w 1-wszą r. śmierci

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana adoracja Najświętszego Sakramentu a od poniedziałku do piątku adoracja od godz. 17.00.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty codziennie przed każdą Mszą św.

Dzisiejsza  niedziela zgodnie z wolą Papieża Franciszka ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego.

Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu Pisma świętego dla życia chrześcijańskiego.

Także dzisiejsza  niedziela  ma być przeżywana jako Dzień Solidarności z Chorwacją, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

W odpowiedzi na tę prośbę, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia dniem wsparcia dla poszkodowanych poprzez modlitwę, oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.

Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.

dla kościoła parafialnego – 34 osoby, a dla kościoła św. Jana – 14 osób.

Po wykorzystaniu limitu wiernych kościoły muszą być zamykane.