/ Grudzień 5, 2022/ Ogłoszenia parafialne

04.12.2022 r.

II Niedziela

Adwentu

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + córki Wiolety w 10-tą r. śmierci, dla + matki Petry w 4-tą r. śmierci. dla + ojca, teściów i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Jerzego, teściowej Janiny w kolejną r. śmierci, teścia Tadeusza , rodziców Reginy i Stanisława i ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Bożej Op., MBNP  i św. Barbary z podziękowaniem za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla naszych górników i ich rodzin, oraz za  wszystkich zmarłych członów tej wspólnoty.
05.12.2022 Poniedziałek 7.00

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane  łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Jadwigi, wnuka Michała i prawnuczki Lukrecji.

J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane  łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz o dar życia w. dla + mamy Irmgardy  w 22 r. śmierci,  dla + ojca Horsta i ++ z rodziny.
06.12.2022 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Teodora Kurpierz w 12-tą r. śm. ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
07.12.2022 r.

Św. Ambrożego bpa

Int. nie podana.

J Do Mił B. o dar życia w. dla ++ dziadków Florentyny i Teodora, ++ rodziców, teściów i ++ z rodziny.
08.12.2022 r.

Uroczystość  Niepokalanego Poczęcia NMP

Do Bożej Op. i MBNP z podz. otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie  i  bł. Boże dla Agnieszki z ok. urodzin oraz o dar życia w. dla + męża.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i  bł. Boże  w rodz., oraz o dar życia w. dla ++ rodziców, brata, szwagrów, szwagierek Anny i Marii i ++ z rodziny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Huberta Wieczorek w 1-wszą r. śm.
09.12.2022 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Horsta Kaleja w 30-ty

dzień po śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże   dla Beaty w 55 r. ur.
10.12.2022 r.

Do Bożej Op. i św. Anioła Stróża z prośbą o opiekę, potrzebne łaski, zdrowie i bł. B dla Dominika Spałek w 1-wszą r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Eryka Strzoda w 30-ty dzień po śm.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Alfonsa w kolejną r. śmierci, oraz  ++ rodziców., teściów, szwagra, 3 braci i ++ z całej rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
11.12.2022 r.

III Niedziela

Adwentu

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla matki Teresy w 26-tą r. śmierci, ojca Józefa, rodziców Heleny i Edmunda i ++ z rodziny i pokr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jana Kempa w 1-wszą r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże   dla pracowników Cegielni „Patoka”, oraz ich rodzin, oraz za ++ tej wspólnoty.

14.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i  bł. Boże dla  chorych i osób starszych – od naszego Parafialnego Caritasu.

Dzisiaj druga niedziela adwentu, kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i  Seminarium Duchownego.

Dzisiaj także przypadający w II niedzielę adwentu XXIII Dzień pomocy dla  Kościoła na Wschodzie, przed kościołem zbiorka „do puszek” na potrzeby tego kościoła. ( patrz list Episkopatu Ukrainy ).

Codziennie od poniedziałku do piątku w kościele św. Jana  o godz. 18.00 odprawiane są roraty, zapraszam  nie tylko dla dzieci.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od godz. 12.00 -13.00, jest „Godzina łaski”, – w kościele św. Jana będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu aby skorzystać z tego daru łaski, zgodnie z  objawieniem przekazanym 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie  Gilli w Montichiari.

W piątek w Łowoszowie od godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży naszego dekanatu. Spotkanie jak zawsze rozpoczyna się od krótkiej konferencji, później adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przyjęcia sakramentu Pokuty i spotkania przy herbacie.

W sobotę w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 11.00 odbędą się święcenia biskupie ks. Waldemara Musioła, który będzie biskupem pomocniczym naszej Diecezji.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 tradycyjna Mszą św. organizowana przez nasz parafialny „Caritas” w intencji  chorych, cierpiących i osób starszych, w  ramach tradycyjnego spotkania opłatkowego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii.

W zakrystii są do nabycia wigilijne świece caritasu, w tym roku cena świecy małej 7 zł., a dużej 15 zł.