/ Listopad 30, 2022/ Ogłoszenia parafialne

27.11.2022 r.

I Niedziela

Adwentu

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar życia w. dla + matki Heleny w 1-wszą r. śmierci, + ojca Józefa i ++ z rodzin: Skorupa i Sowka.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + męża Henryka, ++ rodz. z obu stron, 2 braci, 2 szwagrów, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla  + Alfreda Barakowskiego w

2-wszą r. śmierci.

28.11.2022 Poniedziałek 7.00 J Za dusze zalecane w wypominkach.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża,  ++ rodz. z obu stron,

3 braci, siostry, 2 szwagrów, dusz opuszczonych., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

29.11.2022 r.

Za dusze zalecane w wypominkach.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + żony, matki i babci Marty w 4-tą r. śmierci.
30.11.2022 r.

Św. Andrzeja Apostoła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Waltra, ++ rodziców Agnieszki i Karola, teściów + męża, dla ++ braci, siostry i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  ++ rodziców, teściów, 4 szwagrów, 2 szwagierki, dla ++ księży Józefa i Bolesława i dusz w czyśćcu cierpiących.
01.12.2022 r.

Za ++ kapłanów.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodz. : Katarzyny i Feliksa, dla + teścia Bogumiła, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
02.12.2022 r.

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar życia w. dla + matki Marii Woś w 23 r. śmierci, + ojca Brunona. teściów Heleny i Walentego, oraz ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Morawiec w 6-tą r. śmierci, dla  + jego żony Marii, syna Macieja i ++ z pokr.
03.12.2022 r.

Św. Franciszka Ksawerego, kapł.

Nabożeństwo 1-wszej  soboty miesiąca.

18.00 J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodziców: ojca Alfreda Pietrucha w 10-tą r. śmierci, dla mamy Elżbiety  ++ dziadków z obu str. i ++ z rodz:  Pietrucha i Ochman.
04.12.2022 r.

II Niedziela

Adwentu

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + córki Wiolety w 10-tą r. śmierci, dla + matki Petry w 4-tą r. śmierci. dla + ojca, teściów i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Jerzego, teściowej Janiny w kolejną r. śmierci, teścia Tadeusza , rodziców Reginy i Stanisława i ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Bożej Op., MBNP  i św. Barbary z podziękowaniem za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla naszych górników i ich rodzin, oraz za  wszystkich zmarłych członów tej wspólnoty.

Dzisiejsza niedziela jest 1-wszą niedzielą adwentu,

Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku w kościele  św. Jana o godz. 18.00.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św.

W 1-wszym tygodniu adwentu przypadają 1-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W 1-wszy czwartek  od godz. 17.00 do 18.00 „Godzina święta” z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W 1-wszy piątek  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa rano i wieczorem  po Mszy św. ( przed Mszą św. okazja do spowiedzi).

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca w kościele parafialnym o godz. 7.00, zaś odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Diecezji I naszego Seminarium Duchownego w Opolu.

W przyszłą niedzielę grudnia br. – będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.Przed kościołem zbiórka „do puszek” na ten cel.

W zakrystii są do nabycia wigilijne świece caritasu, w tym roku cena świecy małej 7 zł., a dużej 15 zł.