/ Kwiecień 9, 2023/ Ogłoszenia parafialne

09.04.2023 r.

Wielkanoc

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + żony i matki Anny Kaczmarzyk i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Zuzanny w 16-tą r. urodzin i dla rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + męża Henryka Kierat w 10-tą r. śm.,

dla ++ rodziców z obu str i ++ z rodz i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. dla całej rodz. Kierat.
10.04.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + matki Gertrudy w

15-tą r. śmierci, dla + ojca Stefana i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + ojca Tadeusza na pamiątkę urodzin dla + matki Janiny i brata Jerzego i wujka Stefana.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. B. dla Anny z okazji 60-tej r. urodzin, oraz za ++ rodziny.
11.04.2023 r.

w Oktawie Wielkanocy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Stefana Krawczyk na pamiątkę urodzin.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże na dalsze lata życia, oraz za ++ rodziców, rodzeństwo i wnuka.
12.04.2023 r.

w Oktawie Wielkanocy

Pogrzeb + Kazimierza Kardas.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże w rodzinie z okazji 80-tej r. urodzin Józefa Lesik.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Marianny Radzioch na pamiątkę urodzin i dla ++ ojców Piotra i Wiktora i  ++  z rodziny.
13.04.2023 r.

w Oktawie Wielkanocy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Antoniego Wodarczyk  na okoliczność 30-tego dnia po  śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + męża Wiktora Kik w

7-mą r. śmierci. i na pamiątkę ur., dla + syna Georga, dla + prawnuczki Judith, ++ rodz. i rodzeństwa z obu stron, oraz bł. Boże w całej rodzinie.

14.04.2023 r.

w Oktawie Wielkanocy

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. B. dla Patrycji w 40-tą r. urodzin.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże w rodzinie, oraz za + mamę Irmgardę na pamiątkę urodzin, za  + ojca Horsta i  wszystkich ++ z rodziny.
15.04.2023 r.

w Oktawie Wielkanocy

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże w rodzinie z okazji 70-tej r. ur., oraz za + męża i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże i dary Ducha Świętego dla Aleksandry Włoch w 18-tą r. urodzin.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Rudolfa Lesik w  60-tą r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w.  dla ++ rodziców Marii i Eryka, oraz Waleski i Jerzego.
16.04.2023 r.

Niedziela II Wielkanocna.

czyli Bożego Miłosierdzia

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + męża Henryka, ++ rodziców z obu stron, 2 braci, 2 szwagrów, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże i zdrowie w rodz., rodzinach dzieci i wnuków, oraz o dar życia w. dla + męża Antoniego i wnuczki Elżbiety.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. i opiekę na dalsze lata życia dla Gintra Kosytorz w 80-tą r. urodz.

Zgodnie z zaleceniem Kościoła Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego należy obchodzić w radości jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną niedzielę. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kolekta na potrzeby remontowe  parafii, o godz.15.00 w kościele św. Jana  nowenna do Bożego Miłosierdzia, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W Poniedziałek Wielkanocny kolekta na KUL, o godz.15.00 w kościele św. Jana  nowenna do Bożego Miłosierdzia, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Przez cały tydzień Oktawy Wielkanocnej nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 w kościele św. Jana.

W II Niedzielę Wielkanocną, zgodnie z objawieniem Pana Jezusa, przekazanym św. siostrze Faustynie, jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00 w kościele PiP.  Tej  niedzieli za udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego można, pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.

Od  niedzieli Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia Bożego.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia kolekta na potrzeby  Caritas Diecezji Opolskiej.

W przyszłą niedzielę po „sumie” spotkanie dla rodziców i młodzieży, która w tym roku ma przyjąć Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, Liturgia tego Sakramentu będzie sprawowana w naszej Parafii przez Ks. Bpa Rudolfa Pierskały w sobotę 29 kwietnia o godz. 14.00.