/ Czerwiec 14, 2022/ Ogłoszenia parafialne

Niedziela –

Uroczystość

Trójcy Przenajświętszej

Do Bożej Op. i MBNP z podz.  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia dla ++ rodziców Anny i Teofila, teściów Erny i Emanuela, szwagrów: Henryka, Huberta i Wiktora i ++ z pokr., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże na dalsze lata życia z okazji 80-tej r. urodzin.
13.06.2022 r.  Poniedziałek

Św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra K.

Nabożeństwo fatimskie.

14.06.2022 r.

Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Do Bożej Op. i MBNP z podz.  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże dla Grzegorza z ok. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Piotra Radzioch na pamiątkę ur., dla + mamy Marianny i ojca Wiktora.
15.06.2022 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Nikodema w 30-tą r. śmierci, + matki Marty i ++ z rodzin: Janik, Wiechoczek i Koziński, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Anny i Karola Huć, dla + Herberta Michalik, syna Rafała, braci Henryka i Zygfryda i dziadków z obu stron.
16.06.2022 r.

Uroczystość Bożego Ciała

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w.  dla ++ rodziców Teresy i Jana.
17.06.2022 r.

Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Za ++ kapłanów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców z obu stron Franciszka i Anny, Walentego i Marii, brata Piotra, szwagierki Hildegardy, szwagrów: Teodora, Huberta i Pawła, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
18.06.2022 r.

Do św. Anioła Stróża w  intencji rocznego dziecka Alicji Werner z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i bł. Boże.

Do Mił. B. o dar życia dla ++ mamy i teściowej Elżbiety Koza i brata Andrzeja.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + teściowej Jadwigi Sojka w kolejną r. śmierci, dla + teścia, męża, rodziców, szwagra,

3 braci, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

19.06.2022 r. Niedziela

XII zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + córki Wiolety na pamiątkę urodzin + ojca Antoniego w r. śmierci, dla + matki, teściów i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie, potrzebne łaski  i bł. Boże dla Małgorzaty z okazji urodzin.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy w 9-tą r. śmierci, dla + ojca Serafina, ++ braci i ++ z rodziny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. PiP nabożeństwo czerwcowe.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku w kościele parafialnym o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.00 ( w soboty w kościele św. Jana).

W czwartek (16.06) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli  Boże Ciało, centralnym punktem tych obchodów jest  procesja do czterech ołtarzy, które jak zawsze będą :

– 1 ołtarz przy budynku Straży Pożarnej

– 2 ołtarz przy skrzyżowaniu al. Parkowej i ul Szkolnej

– 3 ołtarz przy skrzyżowaniu ul Okólnej i Osiedlowej

– 4 ołtarz na placu przy kościele św. Jana Nepomucena.

Zachęcam, do czynnego udziału w uroczystości, poczynając od

przygotowania ołtarzy, przystrojenia trasy Bożego Ciała, dekoracji

domów, a zwłaszcza czynnego udziału we  Mszy św. i procesji.

W tym roku tradycyjny koncert uwielbienia, który odbywał się tego dnia

wieczorem w Opolu, odbędzie się w Grocie Lurdzkiej na Górze św. Anny.

Ks. bp zaprasza na  godzinę 19.00 młodzież, oraz rodziców z dziećmi,

będzie to modlitwa dziękczynienia z okazji Jubileuszu naszej diecezji.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem.

W sobotę od godz. 8.00 sprzątanie wokół kościoła parafialnego,

przed odpustem. Zgodnie z sugestią Rady Parafialnej, aby sprzątać

mniejszymi grupami, sprzątanie niech podejmą

parafianie z Panoszowa, Patoki i ul. Szklarskiej.