/ Czerwiec 20, 2022/ Ogłoszenia parafialne

19.06.2022 r.

XII zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + córki Wiolety na pamiątkę urodzin + ojca Antoniego w r. śmierci, dla + matki, teściów i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie, potrzebne łaski  i bł. Boże dla Małgorzaty z okazji urodzin.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy w 9-tą r. śmierci, dla + ojca Serafina, ++ braci i ++ z rodziny.
20.06.2022 r.  Poniedziałek

Św. Alojzego Gonzagi , zakonnika

Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże  z okazji 45-tej r. ur. , oraz za ++ rodz. Helenę i Franciszka, wujka Roberta, ciocię Łucję i babci z obu stron.

21.06.2022 r.

Matki Bożej Opolskiej

Pogrzeb + Konrada Pruski.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony i matki Doroty Sosnowskiej w 1-wszą r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. z okazji 47-mej r. ślubu Ewy i Grzegorza.
22.06.2022 r.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Herberta Michalik w 6-tą r. śmierci, i ++ z rodziny, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
23.06.2022 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Za ++ kapłanów.

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. z okazji 60-tej r. ur.
24.06.2022 r.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jadwigi Lisek w 2-gą r. śmierci.
25.06.2022 r.

Niepokalanego Serca NMP

Ślub Justyny Sklorz i Rafała Matysiok.

Ślub Pauliny Strzoda i Dawida Maciuch.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże dla Adama Huć z okazji 30-tej r. urodzin.

18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże z okazji 85-tej urodzin, oraz za + męża rodz. z obu stron i ++ z rodziny.
26.06.2022 r. Niedziela

XIII zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z prośbą o opiekę dar zdrowia i błogosławieństwo Boże.

Do NSPJ i MB Królowej Pokoju  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Ireny i Łucji z ok. ur. oraz łaskę zdrowia dla ojca Jana, oraz  za + matką Annę.

11.00 PiP Suma odpustowa ku czci św. Apostołów   Piotra i Pawła w intencji żyjących i zmarłych Parafian.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. PiP nabożeństwo czerwcowe.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku w kościele PiP o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.00 ( w soboty w kościele św. Jana).

W liturgii Kościoła aż do czwartku oktawa Bożego Ciała w czasie wieczornego nabożeństwa procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu jest także zakończenie roku szkolnego, dlatego przez cały tydzień będzie okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty w kościele parafialnym od godz. 17.00 do 17.30 ( przed nabożeństwem ).

W poniedziałek –  kl. III i IV, we wtorek kl. V i VI, w środę VII i VIII, w czwartek młodzież szkół ponadpodstawowych, a w piątek dla wszystkich.

Rano Sakrament Pokuty podczas porannego różańca.

Warto także skorzystać z sakramentu pokuty na  okoliczność odpustu parafialnego, aby skorzystać z  łaski odpustu.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 25 czerwca o godz. 8.00 w kościele św. Jana .

W przyszłą niedzielę 26 czerwca obchodzić będziemy  Uroczystość Odpustową ku czci naszych świętych Patronów.

Sumę odpustową będzie odprawiał ojciec Damian Stachowicz  franciszkanin z Borek Wielkich, po Mszy św. procesja wokół kościoła.

W obu naszych kościołach, w ramach testu, wprowadzono już gdzieniegdzie istniejący System Świeczników Wotywnych.Zapalamy świece, aby ich płomyki, jakby przedłużały nasze modlitwy  i gdy my już wychodzimy z kościoła świeca jeszcze się pali.