/ Listopad 15, 2021/ Ogłoszenia parafialne

14.11.2021 r.

XXXIII zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana w

16-tą r. śmierci, dla matki Marii i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże  w rodzinie, oraz za + męża i ojca Alojzego, syna Alfreda, ++ rodziców z obu stron i pokr.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże  w rodzinie, oraz za ++ rodziców: Piotra i Florentynę, brata Norberta i ++ z rodziny.
15.11.2021 Poniedziałek 7.00

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + Andrzeja Gaida na pamiątkę urodzin i dla ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Antoniego, syna, rodz., rodzeństwa z obu stron, i pok, ++ kapłanów i sióstr zakonnych
16.11.2021 r.

Rocznica Poświęcenia Katedry w Opolu

7.00 J Za dusze zalecane w wypominkach.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Moniki i Pawła Czaja, Marię i Wawrzyńca Koza i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże.

17.11.2021 r.

Św. Elżbiety Węgierskiej

Za ++ kapłanów.

J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie, potrzebne łaski i bł. dla solenizantów Gabrieli i Georga, oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla synowej Patrycji.
18.11.2021 r.

Bł. Karoliny Kózkówny

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie, potrzebne łaski i bł. Boże dla Gertrudy.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Tadeusza w 11 r. śmierci i dla ++ z rodziny.
19.11.2021 r.

7.00 J W int. Parafian.

Do Mił. B. o dar życia w. dla rodz. Józefa i Feliksy Smolin, Antoniego i Emilii Wodarczyk,  dla ++  rodzeństwa i pokr. z obu stron, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
20.11.2021 r.

Św. Rafała Kalinowskiego

Do Mił. B. za + Rocha Kinastowskiego w 40-tą r. śm.,+ żonę Mariannę, córkę. Czesławę, + syna  Kazimierza i ++ z rodz.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże na dalsze lata dla Elżbiety i Herberta Klama z okazji 50-tej r. ślubu.

18.00 J Do Mił. B.za ++ rodziców Antoniego i Teresy Jantos, oraz Gerarda Baron.
21.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodz. w kolejną r. ślubu Anieli i Józefa.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodz., z okazji kolejnej r. ślubu, oraz za  ++ rodziców, teściów , 2 braci i 2 szwagrów.

– Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o  zdrowie i bł. Boże w rodz. w 25 r. ślubu Krystyny i Darka.

Do Bożej Op. i św. Katarzyny z podz. za otrzymane laski i z prośbą o dalszą opiekę zdrowie, otrzebne łaski i bł. Boże dla  naszych kolejarzy, ich rodzin oraz za ++ tej wspólnoty.

J Do Bożej Op. MBNP  i św. Józefa w int. Modlitewnej Grupy  św. Józefa.

Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych

od poniedziałku (08.11) do piątku (12.11) o godz. 17:30 w kościele Św. Jana

w niedzielę o godz. 15:00 w kościele parafialnym.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest  na potrzeby

remontowe naszej parafii.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako XIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku w sposób szczególny chcemy wesprzeć chrześcijan w Libanie, przed kościołem zbiórka „ do puszek”

na potrzeby tamtejszej umęczonej  społeczności.

Dzisiaj także z ustanowienia papieża Franciszka V Światowy

Dzień Ubogich, aby nie żyć w przekonaniu, że wśród nas  ich nie ma.

Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

We wtorek  Msza św. dla dzieci szkolnych.

Spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakr. bierzmowania:

w środę kl. VI, w czwartek kl. VII i w piątek kl. VIII.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramenty

od godz. 17.00 do 18.00.

W przyszłą  niedzielę przed kościołem zbiórka dla migrantów.

Przez cały miesiąc ( według schematu jaki zaznaczono w poprzedniej gazetce) będą przeprowadzone  wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele

noszenie masek zakrywających usta i nos.