/ Czerwiec 18, 2023/ Ogłoszenia parafialne

18.06.2023 r.

XI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy w 10-tą r. śmierci, + ojca Serafina, ++ braci i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz.  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże dla Małgorzaty z ok. urodzin.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jerzego Kasprzik w 30-ty dzień po śmierci.
19.06.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Artura, ++ z rodziny i dusz w czyśćcu cierpiących.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ cioci Danieli i wujka Jana Rodewald na okoliczność ich śmierci i pogrzebu – od chrześniaka Arkadiusza z rodziną.
20.06.2023 r.

Św. Alojzego Gonzagi , zakonnika

Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże  z ok.. urodzin, oraz za ++ rodziców: Helenę i Franciszka, wujków: Roberta i Karola, ciocię Łucję i babcie z obu stron.

21.06.2023 r.

Matki Bożej Opolskiej

Za ++ kapłanów.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony i matki Doroty w 2-gą r. śmierci, dla + ojca, teściów, 4 szwagrów i ++ z rodz.
22.06.2023 r.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jadwigi Lisek w 3-cią r. śmierci.
23.06.2023 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. z okazji 50-tej r. urodzin Romana Chaładus.

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++  rodziców Feliksy i Józefa, męża Antoniego ++ teściów Emilii i Antoniego, rodzeństwa i pokr. z rodzin: Smolin i Wodarczyk, oraz z prośbą o zdrowie, opiekę i bł. Boże w rodzinie.
24.06.2023 r.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Marii Morawiec w 6-tą r. śmierci, jej męża  Jana, syna  Macieja i dla ++ z rodziny.
25.06.2023 r.

XII zwykła

Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

Do NSPJ i MB Królowej Pokoju  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Ireny i Łucji z okazji urodzin, oraz  za ++ rodziców Annę i Jana Kaczmarzyk.

Do NSPJ w 50-tą r. urodzin Renaty z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bł. na dalsze lata życia.

Suma odpustowa ku czci św. Ap.  Piotra i Pawła w int. żyjących i zmarłych Parafian.

– Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże z okazji zbliżającej się 30-tej r.  urodzin i imienin Piotra.

Dzisiaj  przed kościołem „zbiórka do puszek” na potrzeby Wydziału Teologicznego w Opolu.

Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym:  w niedziele o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30, w soboty nabożeństwo o godz. 17.30 w kościele św. Jana.

W tym tygodniu jest także zakończenie roku szkolnego, dlatego przez cały tydzień będzie okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty w kościele parafialnym od godz. 17.00 do 17.30 ( przed nabożeństwem ). we wtorek kl. III i IV, w środę kl. V i VI, w czwartek kl. VII i VIII, a w piątek dla wszystkich.

Rano Sakrament Pokuty podczas porannego różańca przed Mszą św.  Warto także przyjąć sakrament pokuty na  okoliczność odpustu parafialnego, aby skorzystać z  łaski odpustu.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 23 czerwca o godz. 8.00 w kościele św. Jana .

W przyszłą niedzielę 25 czerwca obchodzić będziemy  Uroczystość Odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła Patronów naszej Parafii.

Sumę odpustową będzie odprawiał ojciec Kazimierz Bojnicki  franciszkanin z Borek Wielkich.

Po Mszy św. procesja i litania do NSPJ. Zapraszam przede wszystkim na „sumę odpustową” o godz. 11.00 bo to jest Msza świadcząca o szacunku do swoich świętych patronów i czytelne świadectwo wiary parafian na miarę uroczystości Bożego Ciała, oprócz wszystkich osób funkcyjnych zapraszam nasze dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach.