/ Grudzień 20, 2021/ Ogłoszenia parafialne

19.12.2021 r.

IV Niedziela

Adwentu

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalszą opiekę,  zdrowie i  bł. Boże w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże  na dalsze lata z ok. urodzin Marii, a dla + męża Pawła o dar życia wiecznego.

11.00 PiP Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Antoniego, wnuczki Elżbiety, dla ++ rodziców z obu stron, dla + siostry, brata, zięcia Mariana i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.
20.12.2021 r. 17.00 J Za + Janusza Bator w 30-ty dzień po śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane. łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. w rodzinie, oraz za + syna Adama i ++ rodz. z obu stron.
21.12.2021 r.

7.00 J Za ++ kapłanów.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + żony Agnieszki, dla ++ dzieci i  wszystkich ++ z rodziny, oraz  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla całej rodziny.
22.12.2021 r.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Janusza Bator od Haliny i Janusza Biedak z rodziną.
23.12.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matkę Annę, jej męża Piotra wraz z rodzeństwem i pokr.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Janusza Bator od Moniki i Grzegorza Biedak z rodziną.
24.12.2021 r.

Wigilia Bożego Narodzenia

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Janusza Bator od Anny i Sławomira Biedak z rodziną.

Pasterka dla dzieci.

Pasterka dla Panoszowa, Molnej i Patoki.

Pasterka dla Sierakowa.
25.12.2021 r.

Uroczystość Bożego Narodzenia

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Teresy Misz w 2-gą r. śmierci.

Do Dz. Jezus  i  MBNP o dar życia w.  dla + żony i matki Anny Kaczmarzyk.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki i babci Marii w 22-gą r. śmierci, + ojca Jana i ++ z rodziny., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

15.00 PiP Msza św. kolędowa dla mieszkańców Panoszowa.
26.12.2021 r.

Świętej  Rodziny:

Jezusa Maryi i Józefa

Do Dzieciątka Jezus, za + ojca Eugeniusza na pamiątkę  urodzin + matkę Helenę, ++ teściów, 2 szwagrów, oraz o zdrowie i bł. B. w rodz.

Do Dz. Jezus i MBNP o bł. Boże, opiekę MB  i zdrowie dla ojca Jana z okazji urodzin.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla syna Kamila Kaczmarka

w 7-mą r. śmierci.

15.00 PiP Msza św. kolędowa dla mieszkańców ul. Cichej, Nowej i Słonecznej.

Ostatnie dni przed Świętami to przede wszystkim czas przyjmowania łaski Sakramentu Pokuty, bez pojednania z Bogiem i bliźnimi nie będzie Bożej radości,

dlatego zapraszam –  od poniedziałek do czwartku –  rano od 6.30 oraz po  Mszy św. , a wieczorem od godz. 16.30 do Mszy św., a także po Mszy św. ile będzie potrzeba.

W piątek (wigilia) spowiedź przed Mszą św. i aż do godz. 10.00.

Tradycyjnie dzień wigilijny jest dniem szczególnym, nie pozwólmy, aby nasze zwyczaje wigilijne przeminęły razem z nami, tego dnia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. A wieczorem bardzo ważną jest wspólna, modlitwa przed kolacją wigilijną, najlepiej odprawić ją  według schematu z książeczki „Droga do nieba” nr 59.

Kolekta zbierana podczas pasterki przeznaczona jest Tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.

Drugi dzień Świąt, który tym roku przypada w niedzielę będzie obchodzony jako Uroczystość św. Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu.

Także w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy, tylko wspólne spotkania podczas Mszy św. kolędowej.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele  noszenie masek zakrywających usta i nos.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Parafianom życzę prawdziwego przeżycia tej Wielkiej Tajemnicy, aby pokrzepić serce Bożymi darami w tym trudnym i pełnym niepokojów naszym czasie.

Wszystkim, dobroczyńcom naszej Parafii serdeczne „Bóg Zapłać” za każde dobro.