/ Grudzień 7, 2021/ Ogłoszenia parafialne

05.12.2021 r.

II Niedziela

Adwentu

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze bł. Boże  i zdrowie w rodzinie, oraz za + żonę Irmgardę w 21-tą r. śm., ++ rodz. z obu str, ++ z pokr.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Jerzego, teściowej Janiny w kolejną r. śmierci, teścia Tadeusza , rodziców Reginy i Stanisława i ++ z rodziny.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodziców Elżbiety i Alfreda Pietrucha w r. śm., dla ++ dziadków z obu str. i ++ z rodz. Pietrucha i Ochman.

14.00 J Za + Wiktora, oraz  żyjących i zmarłych członków DFK.
06.12.2021 Poniedziałek 16.00

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane  łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Aleksandry Konopskiej z okazji 65-tej r. ur.

18.00 J Do Mił. B. za ++ dziadków Agnieszkę i Karola Sowka, + ojca Reinholda, ++ rodziców Zofię i Juliusza, + ciocię Helenę i ++ z rodzin: Jurczok Sówka, Pawlik i Nowak.
07.12.2021 r.

Św. Ambrożego bpa i doktora Kościoła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Norberta w 1-wszą  r. śmierci, zięcia Zygmunta , rodziców z obu stron i rodzeństwa.

08.12.2021 r.

Uroczystość  Niepokalanego Poczęcia NMP

Do Mił. B. za  + Andrzeja Kampa, Urszulę i Henryka Brambosch, + Aloisa Kampa ++ z rodzin: Brambosch, Siekiera, Kampa i Goletz.

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

J Do Mił B. o dar życia w. dla + matki Teresy w 25-tą r. śmierci, ojca Józefa, rodziców Heleny i Edmunda i ++ z rodziny i pokr.
09.12.2021 r.

18.00 J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża, rodziców z obu stron,

3 braci, 2 szwagrów i dusze w czyśćcu, oraz o zdrowie i bł. B.

10.12.2021 r.

7.00 J Za ++ kapłanów.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o  zdrowie, potrzebne łaski  i  bł. Boże   dla Danuty.
11.12.2021 r.

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Alfonsa Sojka w r. śmierci, oraz  ++ rodziców., teściów, szwagra, 2 braci i ++ z całej rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
12.12.2021 r.

III Niedziela

Adwentu

Do Mił B. i MB Adwentowej z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz za + męża Edwarda, szwagra Ryszarda  i ++ rodziców z obu stron.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za życie i otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie  i  bł. Boże na  dalsze lata życia dla Agnieszki z okazji 80-tej r. ur., oraz dla całej rodziny, a także o dar  życia w. dla  ++ bliskich sercu.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże   dla pracowników Cegielni „Patoka”, oraz ich rodzin, oraz za ++ tej wspólnoty.

14.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże dla naszych chorych i osób starszych – od naszego Parafialnego Caritasu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i  Seminarium Duchownego w Opolu.

Dzisiaj także XXII Dzień pomocy dla  Kościoła na Wschodzie, dlatego przed kościołem zbiorka „do puszek” na potrzeby tego kościoła.

W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponieważ od godz. 12.00 -13.00, jest „Godzina łaski”, dlatego Msza św. odprawiana będzie o godz. 11.00, aby później  podczas adoracji prosić o te wielkie łaski przekazane w  objawieniu 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie  Gilli w Montichiari.

8 grudnia kończy się ogłoszony przez papieża Franciszka „Rok św. Józefa” dlatego po wszystkich Mszach św. należy odmówić Akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

Codziennie w kościele św. Jana o godz. 18.00 odprawiane są roraty, ale zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi uczestniczyć w nich może tylko połowa wiernych, którzy mogą się zmieścić w kościele, nie licząc osób w pełni zaszczepionych.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 tradycyjna Mszą św. organizowana przez nasz parafialny „Caritas” w int.  naszych chorych, cierpiących i osób starszych, w  ramach tradycyjnego spotkania opłatkowego, którego także w tym roku nie można w pełni organizować.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii, właściwie na zapłacenie zrealizowanych już inwestycji.

Ze względu na pogarszający się stan epidemiczny, chciejmy zakładać maski zakrywające usta i nos.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne.