/ Grudzień 20, 2020/ Ogłoszenia parafialne

UWAGA!

Z przykrością informujemy iż w  związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi jesteśmy zmuszeni egzekwować dopuszczalnych limitów wiernych – 34 osoby dla kościoła parafialnego orasz 14 osób dla kościoła p.w. św Jana.

20.12.2020 r.

IV Niedziela

Adwentu

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Heleny i Wiktora Flak, 2 braci, ++ teściów Marii i Edwarda Fijak i dla + szwagra, oraz z prośba o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Antoniego, wnuczki Elżbiety, dla ++ rodz. z obu stron, dla + siostry, brata zięcia Mariana i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Teresy Misz w 1-wszą rocznicę śmierci.

12.00 PiP Do Bożej Op. i św. Anioła  Stróża z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i bł. B. dla Remigiusza Podgórskiego w 1-wszą r. urodzin w int. rodziców i chrzestnych.
21.12.2020 r. 13.00 PiP Pogrzeb + Emilii Suda

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Antoniego Kowalczyk – od rodz Skorupa
22.12.2020 r.

7.00 J Za ++ kapłanów

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + żony Agnieszki, oraz wszystkich ++ z rodziny i z prośbą o zdrowie i bł. B. dla całej rodziny.
23.12.2020 r.

W pewnej int.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Norberta Maleska – od Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
24.12.2020 r.

Wigilia Bożego Narodzenia

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzym. łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. w rodzinie oraz za + syna Adama i ++ rodziny

z obu str.

Pasterka dla dzieci – Do Dzieciątka Jezus i św. Anioła St. z prośbą o Bożą opiekę zdrowie i bł. Boże dla Olivera Lerche w 1-wszą r. ur, w int . rodziców. i chrzestnych.

Pasterka dla Panoszowa, Molnej i Patoki
24.00 PiP Pasterka dla Sierakowa
25.12.2020 r.

Piątek Uroczystość Bożego Narodzenia

Do Dzieciątka Jezus i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz za ++ z rodziny.

9:30 PiP

Do Dz. Jezus  i  MBNP o dar nieba  dla + żony i matki Anny

11:00 PiP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki i babci Marii w 21-tą r. śmierci, + ojca Jana i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. w całej rodzinie.
26.12.2020 r.

Św. Szczepana Pierwszego Męczennika

Do Dzieciątka Jezus, za + ojca Eugeniusza na pamiątkę  urodzin + matkę Helenę, ++ teściów, szwagra, oraz z prośba o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

Do Dz. Jezus i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą  o bł. Boże,  i zdrowie dla ojca Jana z ok. 90-tej r. urodzin.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla syna Kamila Kaczmarka w 6-tą r. śmierci..

14.00 PiP Do Dzieciątka Jezus i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. z ok. 80-tej r. urodzin Stefanii Arndt
27.12.2020 r.

Świętej  Rodziny:

Jezusa Maryi i Józefa

W int. rodzin naszej parafii

9.30ą PiP

Do św. Rodziny i św. Agaty z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla Agaty z okazji urodzin, oraz za + ojca Tomasza Jochem na pamiątkę urodzin,

11.00 PiP Do Mił. B. za + ojca Gerharda w kolejną  r. śmierci, + matkę Marię i ++ z pokr.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana  adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od poniedziałku do piątku Msze św. roratnie, ale z ograniczeniem liczby uczestników, dlatego też odpowiednio w poniedziałek mogą być przedstawiciele przedszkolaków i kl. pierwszej, we wtorek  klasy II i III w środę kl. IV w czwartek kl. V, w piątek kl. VI i VII.

Sakrament Pokuty w poniedziałek, wtorek i środę : rano, przed i po  Mszy św. , a wieczorem od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św., oraz po Mszy św.

W czwartek (24.12.-  wigilia) Sakrament Pokuty  do godz. 11.00.

Tradycyjnie dzień wigilijny jest dniem szczególnym, nie pozwólmy, aby nasze zwyczaje wigilijne przeminęły razem z nami, tego dnia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. A wieczorem bardzo ważną jest wspólna modlitwa przed kolacją wigilijną, najlepiej według schematu z książeczki „Droga do nieba” nr 59.

W Uroczystość św. Szczepana, po Mszach św. święcenie owsa,

W święto  św. Jana Apostoła święcenie wina.

Od 25. 12 Msze św. kolędowe w kościele parafialnym o godz, 15.00 odpowiednio dla ulic: 25.12.2020 r.   Ogrodowej i Dworcowej

26.12.2020 r.   Cichej Słonecznej i Nowej, oraz

27.12.2020 r.   Panoszowa (bloki i domy celne

W związku z plandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos. Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.

Dla naszych kościołów wynosi on odpowiednio:

dla kościoła parafialnego o pow. użytkowej 504  m2 – 34 osoby,  a dla kościoła św. Jana o pow. użytkowej 216 m2 – 14 osób.