/ Grudzień 14, 2020/ Ogłoszenia parafialne

13.12.2020 r.

III Niedziela

Adwentu

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzym. łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Dariusza z ok. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Stanisława w 2-gą r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP w int. naszych chorych, cierpiących i osób starszych – od Parafialnego Caritasu.
14.12.2020 r.

Św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Janusza  Maks w 30-ty dzień po śmierci

15.12.2020 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + Jadwigi Kowackiej na okoliczność śmierci i pogrzebu

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla +  Bronisławy Brol – od rodziny Jakus
16.12.2020 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże i dary Ducha Świętego w domu i pracy dla  Marioli i Andrzeja

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla   + Piotra Kozala w 9-tą

rocznicę  śmierci

17.12.2020 r.

Za ++ kapłanów

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla rodziny i wnuków, oraz za + męża Stefana w 39-tą r. śmierci, ++ rodziców, 2 siostry i ++ z pokr.
18.12.2020 r.

7.00 J W int. Parafian

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane  łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla Marii z okazji urodzin, oraz za + męża Pawła o dar życia wiecznego.
19.12.2020 r.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Jana Kapicy w

4-tą r. śmierci, ++ rodziców z obu stron, dla + brata i bratowej

18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski i  z prośbą o Bożą opiekę  , zdrowie i bł. Boże w rodzinie
20.12.2020 r.

IV Niedziela

Adwentu

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Heleny i Wiktora Flak, 2 braci, ++ teściów Marii i Edwarda Fijak i dla + szwagra, oraz z prośba o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Antoniego, wnuczki Elżbiety, dla ++ rodz. z obu stron, dla + siostry, brata zięcia Mariana i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Teresy Misz w 1-wszą r. śmierci.

12.00 PiP Do Bożej Op. i św. Anioła  Stróża z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i bł. B. dla Remigiusza Podgórskiego w 1-wszą r. urodzin w int. rodziców i chrzestnych.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana  adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od poniedziałku do piątku Msze św. roratnie, ale z ograniczeniem liczby uczestników, dlatego też odpowiednio w poniedziałek mogą być przedstawiciele przedszkolaków i kl. pierwszej, we wtorek  klasy II i III w środę kl. IV w czwartek kl. V, w piątek kl. VI i VII.

Ponadto zgodnie z sugestią ks. biskupa, aby niektóre roraty transmitować, we wtorek i w piątek Msze św. roratnie będą odprawiane w kościele PiP.

W dni powszednie od godz. 17.00  przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu  oraz różaniec.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św., oraz podczas wieczornego różańca.

Od 8 grudnia obchodzimy w Kościele Rok św. Józefa ustanowiony przez  papieża Franciszka w 150-tą rocznicę ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.

Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.

Dla naszych kościołów wynosi on odpowiednio: dla kościoła parafialnego o pow. użytkowej 504  m2 – 34 osoby, a dla kościoła św. Jana o pow. użytkowej 216 m2 – 14 osób.