/ Lipiec 21, 2019/ Ogłoszenia parafialne

21.07.2019 r.

XVI  zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za wszystkie łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinie z  ok. urodzin  Anny.

Do Mił. B. o dar życia wiecznego  dla + mamy Marii na pamiątkę jej imienin
11.00 PiP Do MIł. B. i Matki Bożej Miłosiernej o dar życia w. dla + Marii Pietrzak, jej męża Tadeusza i zmarłych  z rodziny.

22.07.2019 r.

Św. Marii Magdaleny

Do Mił. B. za + ojca Augustyna ,++ rodziców z obu stron i ++ z całej rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

.

18.00 PiP W int. ks. proboszcza z okazji urodzin.

23.07.2019 r.

Św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy

Do Bożej Op. i MBNP  z  podz za otrzymane łaski i zdrowie prosząc o  dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla siebie i całej rodziny, a dla zmarłych bliskich sercu o dar życia w Panu.

24.07.2019 r.

Św. Kingi dziewicy

Do Mił.  B. o dar życia wiecznego  dla ++ rodziców: Gertrudy i Ryszarda, Marii i Franciszka, braci: Józefa i Wernera, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

18.00 J Do Bożej Op i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. Boże  w rodz. dzieci i wnuków, oraz za ++ mężów : Piotra i Ewalda, za ++ rodziców i teściów.

25.07.2019 r.

Św. Jakuba Apostoła

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Przez wstawiennictwo św. Anny do Pana Jezusa i Matki Najświętszej w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże w dniu kolejnych imienin  i urodzin     Anny Kaczmarczyk.

26.07.2019 r.

Św. Anny matki NMP, Głównej Patronki Diecezji Opolskiej

17.00 J Do MIł. B. i Matki Bożej Miłosiernej o dar nieba dla + Anny Kaczmarzyk.
18.00 J Do Mił. B. o dar życia w.  dla ++ rodziców, teściów i krewnych  z całej rodziny.

27.07.2019 r.

Św. Joachima ojca NMP

Do Bożej Op i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. Boże  oraz dary Ducha Świętego w domu i w szkole dla Patryka Zajonc  z okazji 18-tej r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla +  ojca Jerzego Leś

w r. śmierci  i zmarłych   z rodzin: Leś i Spałek.

28.07.2019 r.

XVII  zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Antoniego, wnuczki Elżbiety, ++ rodziców i teściów, siostry, brata, szwagrów, szwagierki dla ++ Marty i Władysława i zmarłych z rodz..

Do Bożej Op i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze  zdrowie i bł. Boże w całej  rodzinie z okazji

75-tej rocznicy  urodzin Marii.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj w  niedzielę po wszystkich Mszach św. święcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa  –  patrona kierowców,  ofiary składane przy tej okazji,  przeznaczone są na pomoc misjonarzom naszej diecezji.

Dzisiaj odpust ku czci św. Marii Magdaleny  w Starym Oleśnie.

We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Charbela.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.

W piątek w programie  uroczystości odpustowo – koronacyjnych ku czci św. Anny   w Oleśnie ks. Biskup  Opolski podczas Mszy św. o godz. 18.00 odprawianej w  sanktuarium  św. Anny przyjmie w szeregi nowo założonej Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego pierwsze członkinie.

Natomiast w niedzielę o godz. 11.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Biskupa  Opolskiego i  koronacja figury św. Anny.

Wszystkich  naszych małżonków Jubilatów, którzy w tym roku obchodzili swój  złoty,  lub srebrny jubileusz małżeński prosi się o podanie w najbliższym czasie swojego adresu, aby otrzymać osobiste zaproszenie do udziału w diecezjalnych uroczystościach dla nich przeznaczonych. Uroczystości te odbywają się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 14.00

09  września pielgrzymka  srebrnych jubilatów małżeńskich, zaś 14  września pielgrzymka  złotych  jubilatów małżeńskich.