/ Styczeń 21, 2024/ Ogłoszenia parafialne

21.01.2024 r.

III zwykła

Do Bożej Op. i MBNP o błogosławieństwo kolędowe  dla wszystkich rodzin parafii.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krzysztofa Szuberta w 1-wszą r. śmierci.

Do B. Op. i MBNP z podziękowaniem za  otrzymane łaski i z prośbą o opiekę, zdrowie i bł. Boże w rodzinie w 18-tą r. małżeństwa  Jolanty i Mirosława Kos.
22.01.2024 r.

7.00 K

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Waldemara Ploska na okoliczność śmierci i pogrzebu od rodzin: Górecki, Kukulak, Lewiński, Górnik i Kozioł.
23.01.2024 r.

7.00 K Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodz. Adelajdy i Sylwestra Dekert na pamiątkę ich urodzin.
24.01.2024 r.

Św. Franciszka Salezego bpa i dra K.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Elżbiety Pietrucha w kolejną r. śmierci, dla + ojca Alfreda, dla ++ dziadków z obu stron i ++  z rodzin: Pietrucha i Ochman.

25.01.2024 r.

Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

18.00 J Do B. Op. i MBNP z podziękowaniem za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla żony Elżbiety i córki Anety , oraz o dar życia w. dla ++ rodziców z rodzin Jurczok,  Pawlik i Nowak.
26.01.2024 r.

Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Teresy Pilawa w 1-wszą r. śmierci, dla + ojca Jerzego Pilawa i dziadków z obu stron.

27.01.2024 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane  łaski z prośbą o bł. B., zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę MB i św. Anioła Str. dla Leo Ledwig w dniu 1-szych urodzin, dla rodziców i chrzestnych.

Msza św. chrzcielna Poli Czok.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Jana  na pamiątkę ur., dla ++ rodziców z obu stron i dla ++ z rodziny.
28.01.2024 r.

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krzysztofa Brzezina na okoliczność śmierci i pogrzebu –  od babci Marysi

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże w rodzinie

z okazji 87 r. urodzin Marii.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z Augustem i dla  ++ rodziców, dziadków i dla  ++ z rodziny.

Od 18 do 25. stycznia, czyli do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzimy Tydzień Modlitw o  Jedność Chrześcijan.

Z  ustanowienia Papieża Franciszka w III niedziela zwykłą, czyli 21  stycznia przeżywamy  w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.

Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma świętego dla życia chrześcijańskiego.

Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele jako

70 Światowy Dzień Trędowatych. Dzień ten stanowi  okazję do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzyzapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek, przede wszystkim w krajach misyjnych.