/ Styczeń 29, 2024/ Ogłoszenia parafialne

28.01.2024 r.

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Krzysztofa Brzezina na okoliczność śmierci i pogrzebu –  od babci Marysi

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże w rodzinie

z okazji 87 r. urodzin Marii.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z Augustem i dla  ++ rodziców, dziadków i dla  ++ z rodz.
29.01.2024 r.

Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla + Gizeli Żymeła w

1-szą r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B.  z ok. urodzin Justyny.
30.01.2024 r.

K

Do Mił. B. o dar życia w dla + Anny w kolejną r. śmierci,  jej + męża Piotra i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w dla + ojca Mariana na pamiątkę urodzin, dla mamy Ireny, dla ++ dziadków  ++ z rodziny.
31.01.2024 r.

Św. Jana Bosko, kapłana

Do Mił. B. o dar życia w dla +męża Jana Matysek w 3-cią r. śmierci, dla + szwagra Jana i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

J Do Mił. B. o dar życia w dla + męża i ojca Alfreda Sklorz w 4-tą r. śmierci, ++ rodziców, teściów i dla ++ z rodziny.
01.02.2024 r.

W pewnej int.

18.00 J Do B. Op. o powrót do zdrowia dla Teresy.
02.02.2024 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B.  z okazji 55 r. ślubu.

Do Mił. B. i MB Gromnicznej o dar życia w. dla + ojca Brunona Woś w 10-tą r. śmierci, + matki Marii,  teściów: Heleny i Walentego, brata Gerarda i  ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Rafała w 30-tą r. śmierci, dla  męża Jerzego, ojca Herberta Michalik, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.
03.02.2024 r.

Św. Błażeja biskupa i męczennika

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Norberta Pawlik na okoliczność śmierci i pogrzebu.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Rity i Józefa, Magdaleny i Pawła, brata Antoniego i dla ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
04.02.2024 r.

V zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Jana w 3-cią r. śmierci, ++ rodz. Annę i Pawła, teściów Marię i Piotra, dziadków, kuzynkę Klarę i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Henryka Gruca i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B

Dzisiaj w niedzielę obchodzimy w Kościele  70 Światowy Dzień Trędowatych. Dzień ten stanowi  okazję do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek, przede wszystkim w krajach misyjnych.

W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia tradycyjnie zwykło się święcić świece, które mocą Bożą mają nas chronić od wszelkiego zła.

Liturgia tego święta rozpoczyna się od poświęcenia świec.

Po Mszy św. wieczornej w piątek i po Mszy porannej i wieczornej w sobotę będzie  udzielane  błogosławieństwo św. Błażeja mające nas chronić od choroby gardła i wszelkiego innego zła.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane  tego dnia przeznaczone będą tradycyjnie na pomoc zakonom klauzurowym.

W tym tygodniu przypadają 1-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek od 17.00 do 18.00 „Godzina św.” z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca o godz. 7.00 w kościele parafialnym, a odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.