/ Styczeń 24, 2022/ Ogłoszenia parafialne

23.01.2022 r.

III zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Florentyny, dla Klary z Augustem i dla  wszystkich ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla Weroniki i Józefa, dla ich dzieci Marii i Józefa, oraz dla wszystkich ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla Weroniki w 5-tą r. śmierci, + ojca Piotra i ++ z rodziny.

J Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za przeżyte

85 lat Marii Michalik z prośbą o  bł. Boże i zdrowie na dalsze lata życia, a dla + męża, wnuka i ++ z rodziny o radość życia wiecznego.

24.01.2022 r.

Św. Franciszka Salezego bpa i dra K.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i bł. Boże  dla Miłosza z okazji urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Antoniego Radlak na okoliczność jego śmierci i pogrzebu.
25.01.2022 r.

Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla żony Elżbiety i córki Anety z rodziną, oraz o dar życia w. dla ++ z rodz.

26.01.2022 r.

Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Do Mił. B. o dar życia w. dla + brata Tomasza na pamiątkę urodzin, oraz dla ++ rodziców.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla ojca Kazimierza w 5-tą r. śmierci, dla + matki Łucji i  dla wszystkich ++ z rodz.
27.01.2022 r.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża Jana Ploszczonka na pamiątkę ur. i dla ++ rodz. z obu stron.

18.00 J Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Hildegardy Spik na okoliczność śmierci i pogrzebu – od Renaty i Andrzeja
28.01.2022 r.

Św. Tomasza z Akwinu kapłana i dra K

J Do Mił. B. o dar życia w. dla Jana Matysek w 1-wszą r. śmierci, oraz z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
29.01.2022 r.

Do B. Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i bł. Boże dla Tomasza Pietrucha w 40-tą r. urodzin.

18.00 J Do B. Op. i MBNP z podziękowaniem za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Justyny z okazji urodzin, oraz za + babcię Martę.
30.01.2022 r. Niedziela

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla matki Anny w kolejną r. śmierci jej + męża Piotra i ++ z pokr.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Marii Baron z okazji 85-tej r. urodzin, oraz o dar zdrowia w rodzinie.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Heleny Widera na okoliczność  jej śmierci i pogrzebu.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana nieszpory niedzielne.

Dzisiaj  o godz. 18.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Ekumeniczna Modlitwa Młodych, która dotychczas odbywała się w I niedzielę adwentu ze względu na pandemią, odbędzie się dopiero dzisiaj. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu zapraszamy naszą młodzież.

Z  ustanowienia Papieża Franciszka w III niedziela zwykłą, czyli dzisiaj przeżywamy  w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma świętego dla życia chrześcijańskiego.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od 18 stycznia do 25 przeżywamy tydzień modlitw o  Jedność Chrześcijan.

Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele  jako 69 Światowy Dzień Trędowatych.

Dzień ten jest okazją do modlitwy i materialnego wsparcia tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek.

Ze względu na pandemię obowiązują w kościele maski zakrywające usta i nos.

W duchu chrześcijańskiej miłości prosi się o uszanowanie tych wymagań.