/ Styczeń 31, 2022/ Ogłoszenia parafialne

30.01.2022 r.

IV zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla matki Anny w kolejną r. śmierci jej + męża Piotra i ++ z pokr.

Do B. Op. i MBNP z podz. za  otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Marii Baron z okazji 85-tej r. urodzin, oraz o dar zdrowia w rodzinie.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Heleny Widera na okoliczność  jej śmierci i pogrzebu.
31.01.2022 r.

Św. Jana Bosko, kapłana

Do MB Różańcowej w  int. Róży Różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci.

Do Mił. B. o dar życia w dla + męża i ojca Alfreda Sklorz w 2-gą r. śm., ++ rodziców, dziadków, teścia i dusze w czyśćcu cierpiące.
01.02.2022 r.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w dla + Heleny Widera w 30-ty dzień po śmierci.
02.02.2022 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Do Mił. B. o dar życia w dla + syna Damiana na pamiątkę ur., ++ rodz. z obu str., szwagra Tadeusza, oraz o zdrowie i bł. w rodzinie.

Do Bożej Op. i MB Gromnicznej z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. w rodzinie z okazji kolejnej r. urodzin Marii Imiołczyk.

Do Mił. B. i MB Gromnicznej o dar życia w. dla + ojca Brunona Woś w 8-mą r. śmierci, dla  + matki Marii,  teściów: Heleny i Walentego i wszystkich ++ z rodziny.

J Do Mił. B. i MB Gromnicznej o dar życia w. dla + brata Jana Wiciok w 1-wszą r. śmierci.
03.02.2022 r.

O powołania kapłańskie i zakonne.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + siostry Janiny w kolejną r. śmierci, dla + siostrzenicy Krystyny i dla ++ z rodziny.
04.02.2022 r.

7.00 J W int. Parafian.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Jana Wróbel, rodziców z obu str, 2 siostry, 3 braci, dziadków i ++ z rodz.
05.02.2022 r.

Św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Pawła w 15-tą r. śmierci, dla ++ rodziców, sióstr, brata, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
06.02.2022 r. Niedziela

V zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Zygmunta Wiechoczek w 30-ty dzień po śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża  Ewalda, dla ++ rodziców i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę , zdrowie i bł. Boże dla Anny Hadasik z okazji urodzin, o potrzebne łaski w rodzinach dzieci, a dla  + męża i ++ z rodziny o dar życia wiecznego.

14.00 J Do Mił. B. za + Wiktora i wszystkich ++ członków DFK, oraz o bł. Boże i potrzebne łaski dla żyjących.

Dzisiejsza  niedziela obchodzona jest w Kościele jako 69 Światowy Dzień Trędowatych.

Dzień ten jest okazją do modlitwy i materialnego wsparcia tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek, zasadniczo dotyczy to  krajów misyjnych.

W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia tradycyjnie zwykło się święcić świece, które mocą Bożą mają nas chronić od złego.

Liturgia tego święta rozpoczyna się od poświęcenia świec i  procesji.

Po Mszy św. wieczornej we wtorek i po Mszach św. w środę także będzie  udzielane błogosławieństwo św. Błażeja mające nas chronić od choroby gardła i wszelkiego innego zła.

Także w tym roku ze względu na pandemię tylko raz należy głośno, od ołtarza wypowiedzieć formułę błogosławieństwa, a później w ciszy błogosławić przykładając do gardła skrzyżowane świece czyniąc nad każdym znak krzyża.

Z ustanowienia św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, ofiary zbierane  tego dnia przeznaczone będą tradycyjnie na pomoc zakonom klauzurowym.

Sakrament Pokuty przed każdą Mszą św. i podczas adoracji

W tym tygodniu przypadają także 1-wszy czwartek, piątek i sobota.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 Godzina święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne i modlitwą za młode pokolenie.

W piątek nabożeństwo do NSPJ rano po Mszy św., a wieczorem w trakcie adoracji przed Mszą św. wieczorną.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca o godz. 7.00 w kościele parafialnym, a odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W sobotę przypada też wspomnienie św. Agaty – po Mszach św. święcenie chleba i wody.

Ze względu na pandemię obowiązują w kościele maski zakrywające usta i nos.

W duchu chrześcijańskiej miłości prosi się o uszanowanie tych wymagań.