/ Maj 26, 2020/ Ogłoszenia parafialne

24.05.2020 r.

Uroczystość

Wniebowstąpienia  Pańskiego

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Pawła na pamiątkę ur., dla ++ rodziców z obu stron i ++ z pokr., i dusz w czyśćcu cierpiących, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

9.30 PiP Do Mił. B. za + Piotra Zajonca  w 1-wszą rocznicę śmierci.
11.00 PiP Do Mił. B. za + Jana Lesika w 30-ty dzień po śmierci.
25.05.2020 r.  Poniedziałek 7.00

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Józefa na okoliczność śmierci i pogrzebu od siostrzeńca Darka z rodziną.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców z obu stron, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
26.05.2020 r.

Św. Filipa Nereusza, prezbitera

Ku czci NMP naszej najlepszej Matki z podz. za Jej opiekę i w intencjach polecanych naszym modlitwom w wielu objawieniach, zwłaszcza o nawrócenie grzeszników.

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP w intencji wszystkich matek.
27.05.2020 r.

8.00 K

W int. Sióstr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Jana w r. śmierci, ++ rodziców z obu stron, ++ braci i siostry,

+ szwagra z żoną, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

28.05.2020 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Janiny z okazji 70-tej r. urodzin, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinach synów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  matki Józefy Szostakiewicz w 5-tą r. śmierci, ojca Józefa, brata Marka i ++ z rodziny
29.05.2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W int. Parafian

16.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + Przemysława w 1-wszą r. śmierci i ++ dziadków z obu stron

18.00 PiP Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar życia w. dla + żony i matki Anny, dla ++ z rodziny i dusz w czyśćcu cierpiących.
30.05.2020 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Leona Fiirguth z okazji jego ur., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Bożej Op. i św. Anioła St. w int. Piotra Mrugały z ok. 1-wszej r. ur. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla niego i rodz.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże i dary Ducha Świętego z okazji 18-tej r. urodzin Ani i kolejnej rocznicy  urodzin męża.

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + córki Wioletty i ojca Antoniego na pamiątkę ich urodzin, dla + matki Petry, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
31.05.2020 r.

Uroczystość

Zesłania

Ducha Świętego

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony  Trauty w 10-tą r. śmierci, dla  ++ rodziców z obu stron i ++ z rodziny.

Do K.M. o zdrowie i bł. Boże z okazji urodzin, oraz za + męża Gerarda i ++ rodziców z obu stron.

Do K.M. z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę B., zdrowie i bł. Boże dla majowych solenizantów: córki Kariny, syna Piotra, chrześnicy Kariny i zięcia Piotra.

12.00 PiP W int. dzieci obchodzących rocznicę 1-wszej  komunii św., oraz w int. ich rodziców i bliskich.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana jest otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Natomiast codzienna wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym przed wieczorną Mszą św. od godz. 16.30 – 17.30 adoracja, a później nabożeństwo majowe.

W dni powszednie  nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o  godz. 15.00 w kościele parafialnym. W czasie nabożeństwa majowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Można już korzystać z Sakramentu Pokuty pod warunkiem, że penitent będzie miał zasłonięte maską usta i nos.

Okazja do przyjęcia tego sakramentu przed każdą Mszą św. ,oraz przed każdym nabożeństwem, czy adoracją.

W kościołach i placach przykościelnych obowiązuje noszenie masek zakrywających usta  i nos.

Według książki obiektu budowlanego powierzchnia użytkowa kościoła parafialnego wynosi 504 m , a kościoła św. Jana 216 m ,co pozwalana na uczestnictwo we mszy św. odpowiednio 50 osób w kościele parafialnym i 21 osób w kościele św.  Jana.

Wszystkim dobroczyńcom naszej Parafii serdeczne „Bóg zapłać”.