/ Maj 18, 2020/ Ogłoszenia parafialne

17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna

Do Mił. B. i K.M. o dar życia w. dla + matki Heleny w 19-tą r. śm. ojca Franciszka, wujka Roberta, cioci Łucję i babci z obu stron.

Do K.M. za + męża Józefa w 7-mą r. śmierci, ++ rodz. z obu stron, brata Jochana i dusze w czyśćcu cierpiące.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Zygmunta Brzeziny w 1-wszą r. śmierci.

18.05.2020 r.  Poniedziałek 7.00

Do K.M. z prośbą o potrzebne łaski i bł. Boże  dla żyjących Sióstr i życie wieczne dla ++ z Róży Różańcowej P. Maks.

Do Mił. B. i K.M. o dar życia w. dla + matki Gertrudy  w  r. śm., ++ rodz. z obu stron, ++ z pokr. i dusze op.

19.05.2020 r.

Za ++ kapłanów, zwłaszcza Józefa Grochola i Bolesława Szymańskiego

Do Bożej Op. i MBNP w 30-tą r. ślubu o dar życia w. dla  + męża Alfreda, oraz z prośbą o Bożą opiekę, dar zdrowia, wszystkie potrzebne łaski i bł. w rodzinie.

20.05.2020 r.

W int. Sióstr.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą dla całej rodziny, oraz za + męża Rudolfa i ++ z rodziny.

21.05.2020 r.

Św. Jana Nepomucena

W int. Parafii

Do Mił. B. o dar życia w. dla  matki Ireny Pietrucha

w 25-tą r. śmierci, ojca Józefa, oraz dziadków Pietrucha i Nowak.

22.05.2020 r.

W int. naszych chorych i cierpiących

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Kazimiery na pamiątkę urodzin, oraz  o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

23.05.2020 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Tadeusza Janika w 2-gą  r. śmierci dla + zięcia Ernesta, rodziców z obu stron,  i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do K.M. o dar życia w. dla + żony Marii i z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Bożą na dalsze lata życia

24.05.2020 r.

Wniebowstąpienie  Pańskie

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Pawła na pamiątkę ur., dla ++ rodziców z obu stron i ++ z pokr., i dusz w cz. cierp., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Piotra Zajonca  w

1-wszą rocznicę śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Lesika w 30-ty dzień po śmierci.

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe i modlitwa o dobre urodzaje,ponieważ nie mogą odbywać się procesje, nasze modlitwy będziemy zanosić do Pana Boga  podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana jest otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Natomiast codzienna wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kościele parafialnym przed wieczorną Mszą św. od godz. 16.30 – 17.30 adoracja, a później nabożeństwo majowe.

W dni powszednie  nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o  godz. 15.00 w kościele parafialnym.

Można już korzystać z Sakramentu Pokuty pod warunkiem, że penitent będzie miał zasłonięte maską usta i nos.

Okazja do przyjęcia tego sakramentu przed każdą Mszą św. , oraz przed każdym nabożeństwem, czy adoracją.

W kościołach i placach przykościelnych obowiązuje noszenie masek zakrywających usta  i nos.

Według książki obiektu budowlanego powierzchnia użytkowa kościoła parafialnego wynosi 504 m , a kościoła św. Jana 216 m ,co pozwalana na uczestnictwo we mszy św. odpowiednio 50 osób w kościele parafialnym i 21 osób w kościele św.  Jana.

Wszystkim dobroczyńcom naszej Parafii serdeczne „Bóg zapłać”.