/ Październik 25, 2020/ Ogłoszenia parafialne

25.10.2020 r.

XXX zwykła

W int. Parafian

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże  w rodz. z okazji 30-tej r. ślubu

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla  ++ rodziców Agnieszki i Franciszka Skubala i ++ z rodz.
26.10.2020 r.  Poniedziałek 7.00

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z

18.00 J prośbą o Bożą opiekę, szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Moniki

Do Mił B. za + Łucję Kulesa w 3-cią r. śmierci.

27.10.2020 r.

Pogrzeb + Teresy Mura
18.00 J Do Bożej Op. z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia Reginy i Stefana.
28.10.2020 r.

Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę i bł. B. dla Gabrieli i Jerzego Pawołka w 40-tą r. ślubu

18.00 J Za + Genowefę Zając na okoliczność śmierci i pogrzebu od rodziny Karolak
29.10.2020 r.

Msza św. dziękczynna za dar św. Jana Pawła II, a za jego przyczyną o opiekę nad światem, Kościołem i rodzinami, a szczególnie o łaski potrzebne do zbawienia.
30.10.2020 r.

W int. Parafian

18.00 J Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże i dary Ducha Świętego dla Anastazji z ok. 13-tej r. urodzin.
31.10.2020 r.

Do MBR  o zdrowie i bł. w rodzinach Róż Różańcowych P. Maks, oraz za ++ siostry z Róży o dar życia wiecznego.
01.11.2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar nieba dla + żony i matki Anny Kaczmarzyk.

PiP Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla + Łucji Serafin w

1-wszą r. śmierci.

11.00 PiP Do Mił. B. za + Gertrudę Bera w 3-cią r. śmierci, oraz za + jej męża Lucjana.

Modlitwa różańcowa z wypominkami.

Modlitwa za zmarłych na cmentarzu.

15.00 PiP Msza św. za zmarłych w młodym wieku

Różaniec w dni powszednie w kościele św. Jana o 17.30 . będzie on poprzedzony adoracją od godz. 16.30 a w niedziele o godz. 15.00 w kościele parafialnym.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św.

Można także telefonicznie rezerwować msze św. na przyszły rok.

Dzisiaj w  niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszych kościołów.

W środę od 8.00 sprzątanie obejścia kościoła parafialnego przed Uroczystością Wszystkich Świętych

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos, jest to także wyraz miłości bliźniego.

Wprowadzono też limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.Dla naszych kościołów znajdujących się w strefie czerwonej wynosi on: dla kościoła parafialnego o pow. użytkowej 504  m2 – 73 osób, a dla kościoła św. Jana o pow. użytkowej 216 m2 – 29 osób.

Zgodnie z dekretem ks. bpa odwołane są także wszystkie spotkania zarówno dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Według wstępnych wytycznych wszystko będzie jak zazwyczaj z uwzględnieniem ograniczeń, dotyczących ilości osób jednocześnie przebywających na cmentarzu. Jest okazja, aby podjąć to co istotne, a więc, przyjąć Sakrament Pokuty, aby można skorzystać z wielkiej łaski odpustu, przyjąć komunię św.  dla zmarłych, wtedy, kiedy to możliwe, a także włączyć się w modlitwę Kościoła za zmarłych, zwłaszcza tych polecanych w wypominkach.