/ Listopad 16, 2020/ Ogłoszenia parafialne

15.11.2020 r.

XXXIII zwykła

Do Mił. B. o dar życia wiecznego dla + Rozalii Sobak  w 1-wszą r. śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny  z okazji 46 r. ślubu.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Alojzego i syna Alfreda, dla ++ rodziców z obu stron i ++ z pokr., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

15.00 PiP Adoracja i różaniec za ++ zalecanych w wypominkach.
16.11.2020 r.  Poniedziałek  Rocznica Poświęcenia Katedry w Opolu

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże i dary Ducha Świętego w dalszym życiu i pracy dla Michała z okazji 30-tej r. urodzin.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + córki Sylwii w kolejną r. śmierci, dla + męża Jerzego, ++  rodz. Anielę i Józefa, ++ teściów i ++ z rodziny.
17.11.2020 r.

Św. Elżbiety Węgierskiej

Za ++ zalecanych w wypominkach
18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże  dla Bartka i Magdaleny – od ojca chrzestnego
18.11.2020 r.

Bł. Karoliny, dz. i m.

Za ++ zalecanych w wypominkach.

18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Karoliny z okazji urodzin
19.11.2020 r.

Za ++ kapłanów

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Hildegardy Kęmpa w 30-ty dzień po śmierci
20.11.2020 r.

Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

7.00 J W int. Parafian

18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. Boże  dla córki Gabrieli i synowej Patrycji z ok. urodzin, oraz o zdrowie i bł. dla całej rodziny.
21.11.2020 r.

Ofiarowanie NMP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Janika  w 1-wszą rocznicę  śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Teresy i Antoniego, oraz  + teścia Gerarda.
22.11.2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Szymona w r. śmierci, ojca Józefa i ++ z rodziny, oraz o dar zdrowia i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla ++ rodz. Jadwigi i Alfonsa, cioci Anny i ++ dziadków, oraz o zdrowie bł. Boże w rodzinie

11.00 PiP Do Bożej Op. i św. Katarzyny z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i bł. B. dla naszych kolejarzy i ich rodzin, oraz za  wszystkich ++ członów tej wspólnoty.

Dzisiaj obchodzimy 4 Światowy Dzień Ubogich.

Dzisiaj o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu z nowenną przed Uroczystością Jezusa  Chrystusa Króla Wszechświata, oraz  różaniec za zmarłych  polecanych Panu Bogu w wypominkach.

W dni powszednie od godz. 17.00 w kościele św. Jana adoracją Najświętszego Sakramentu z nowenną przed

Uroczystością Jezusa  Chrystusa Króla Wszechświata, oraz różaniec za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św., oraz przed wieczornym różańcem za zmarłych.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.

Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.

Dla naszych kościołów wynosi on odpowiednio:

dla kościoła parafialnego o pow. użytkowej 504  m2 – 34 osoby, a dla kościoła św. Jana o pow. użytkowej 216 m2 – 14 osób.

Zgodnie z dekretem ks. bpa odwołane są także wszystkie spotkania             zarówno dla dzieci i młodzieży.

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomimo tych ograniczeń, szanując wszystkich wymagań dbają o sprawy kościoła.