/ Kwiecień 27, 2020/ Ogłoszenia parafialne

26.04.2020 r.

III Niedziela Wielkanocna

Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski. z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla Zuzanny w 13-tą r. urodzin, oraz o zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Jerzego Majchrzak w kolejną r. śmierci, dla ++ rodziców, teściów i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Janika na okol. śmierci i pogrzebu od córek Jadwigi i Małgorzaty z rodzinami.

12.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w dla + męża Piotra, męża i ojca Ewalda, ++ rodz.  z trzech stron i całego pokrewieństwa, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
27.04.2020 r.  Poniedziałek 7.00

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie, oraz za + męża Gerarda w 17-tą r. śmierci, ++ z rodziny i rodzeństwa.

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże i dary Ducha Świętego w rodz. synów i córki, oraz za + córkę Sylwię, męża i ojca Jerzego, matkę Anielę w r. śmierci,  ojca Józefa i ++ z rodziny.
28.04.2020 r.

7.00 J Za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie  z okazji  40-tej rocznicy urodzin Beaty.
29.04.2020 r.

Św. Katarzyny Sieneńskiej

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Huberta Czaja w 4-tą r. śmierci i ++ z rodziny.

18.00 PiP Do Bożej Op. z podz. za otrzymane łaski. z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w całej rodzinie.
30.04.2020 r.

Za ++ kapłanów

18.00 PiP Do Mił. B.  za + Łucję Kulesa  na pamiątkę urodzin.
01.05.2020 r.

W int. Parafian

18.00 PiP Do K. M. o bł. Boże  dla żyjących Róż Róż. i dar życia w. dla ++ z Róży  R. Pani Urszuli Mika, a także o dar powołań kapłańskich i zakonnych i oddalenie od nas pandemii koro.
02.05.2020 r.

Uroczystość NMP Królowej Polski

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca

Do św. Anioła Stróża w int. Alicji Mrozek w 1-wszą r. ur.

z prośbą o Bożą opiekę, zdrowie i bł. dla całej rodziny.

16.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie  i w rodzinach dzieci z okazji kolejnej rocznicy ślubu.

18.00 PiP Do K. M. o bł. Boże  dla żyjących Róż Różańcowych i dar życia w. dla ++ z Róży  R. Pani Krystyny Sosnowskiej.
03.05.2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna

Do Mił. B. o dar życia w dla + Jadwigi Dyner w 1-wszą r. śmierci, dla ++ rodziców i siostry Leokadii.

9.30 PiP Do KM za + męża i ojca Józefa, ++ rodziców z obu stron, wnuka Szymona, ++ rodzeństwo, oraz o zdrowie i bł. Boże.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Sebastiana Lesika w 11-tą rocznicę  śmierci.

Na okres ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie będzie  wydawana gazetka parafialna.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana będzie otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Codzienna wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym przed wieczorną Mszą św.

Ze względu na ograniczą ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św., czy nabożeństwie, większość Mszy św. odprawiana będzie w kościele parafialnym.

Z uwagi na ograniczoną możliwość sprawowania Sakramentu Pokuty, w tym szczególnym czasie, podstawową formą pojednania z Bogiem i

Kościołem będzie akt żalu doskonałego, osobiście przeżytego według podanego wcześniej schematu.

W tym tygodniu przypadają 1-wszy piątek i sobota miesiąca.

Od piątku o godz. 17.30 w kościele parafialnym nabożeństwa majowe.

W kościołach i placach przykościelnych obowiązuje noszenie masek zakrywających usta  i nos.

Według książki obiektu budowlanego powierzchnia użytkowa kościoła parafialnego wynosi 504 m , a kościoła św. Jana 216 m ,co pozwalana na uczestnictwo we mszy św. odpowiednio 33 osoby w kościele parafialnym i 13 osób w kościele św.  Jana.