/ Maj 3, 2020/ Ogłoszenia parafialne

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

03.05.2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna

Do Mił. B. o dar życia w dla + Jadwigi Dyner w 1-wszą r. śmierci, dla ++ rodziców i siostry Leokadii.

Do KM za + męża i ojca Józefa, ++ rodziców z obu stron, wnuka Szymona, ++ rodzeństwo, oraz o zdrowie i bł. Boże.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Sebastiana Lesika w 11-tą rocznicę  śmierci.
04.05.2020 r.  Poniedziałek

Św. Floriana

męczennika

Do Mił. B. o dar życia w dla + męża i ojca Jana  w 26-tą r. śmierci i dla wszystkich ++ z rodziny.

Do K.M. z prośbą o potrzebne łaski dla żyjących Sióstr z Róży Róż P. B. Majchrzak, oraz o oddalenie pandemii koronawirusa.

Do Bożej Op. i św. Floriana z prośbą o Bożą opiekę i wszelaką pomoc dla  naszych Strażaków z Sierakowa i Molnej.
05.05.2020 r.

7.00 J Za dusze w czyśćcu cierpiące
17.00 PiP Do Mił. B. za + Jerzego Michalika w 30-ty dzień po śmierci.
18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze, szczególnie o dar zdrowia i uwolnienie od pandemii dla Sióstr z róży Róż z Molnej i ich rodzin, oraz wszystkich rodzin  w Polsce i na świecie, oraz o dar życia w. dla ++ Sióstr.
06.05.2020 r.

Święto św. Apostołów

Filipa i Jakuba

Do Mił. B. i MB Łaskawej o dar nieba  dla + żony i matki Anny w 6-tą r. śmierci .

18.00 PiP Do KM o bł. Boże dla żyjących i wieczny pokój dla zmarłych Sióstr z Róży Róż P. Heleny Fiirguth, oraz o ustanie pandemii i o upragniony deszcz.
07.05.2020 r.

Za ++ rodziców  Annę i Wilhelma Gruca, Marię i Karola Trinczek, syna Maksymiliana, szwagra Jerzego, za ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierp., oraz o zdrowie i bł. B.

18.00 PiP Do Mił. B.  za + męża, ojca i dziadka Karola Borowskiego, syna Władysława, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron, oraz o łaskę zdrowia i bł. Boże dla całej rodziny.
08.05.2020 r.

Św. Stanisława biskupa i męczennika

Patrona Polski

Do Bożej Op. i KM z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w rodzinie z okazji 85-tej r. urodzin.

16.00 P Do Mił. B. i KM za ++ matki Marię Woś i Helenę Cierpioł na pamiątkę ich urodzin, ++ ojców Brunona i Walentego i wszystkich ++ z rodziny.

18.00 PiP Int. nie podana
09.05.2020 r.

Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla mamy Marii Jochem w 11-tą r. śmierci, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Lesika na okoliczność śmierci i pogrzebu od sąsiadów, zamiast kwiatów.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże i zgodę w rodzinie z okazji 80-tej rocznicy urodzin Hildegardy Biela.

18.00 PiP Do K.M. za + ojca Romana w 13-tą r. śmierci, + matkę Annę, ojca Rudolfa i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocna

Do K.M. z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. B. dla majowych solenizantów Moniki, Joanny i Adama, oraz o dar życia w. dla + matki Anny i brata Piotra.

Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla matki Gertrudy Pawlik w 6-tą r. śm.+ ojca Karola, siostrę Katarzynę i brata Henryka, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

11.00 PiP Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla żony i matki Anny Kaczmarzyk w 6-tą r. śmierci i za ++ z rodziny.

Na okres ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie będzie  wydawana gazetka parafialna.

Dzisiaj rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana będzie otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Codzienna wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym przed wieczorną Mszą św. od godz. 16.30 – 17.30 adoracja, a później nabożeństwo majowe.

W dni powszednie  nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o  godz. 15.00 w kościele parafialnym.

Ze względu na ograniczą ilość osób mogących uczestniczyć we

Mszy św., czy nabożeństwie, większość Mszy św. odprawiana będzie w kościele parafialnym.

Można już korzystać z Sakramentu Pokuty pod warunkiem, że penitent będzie miał zasłonięte maską usta i nos.

Okazja do przyjęcia tego sakramentu przed każdą Mszą św. ,oraz przed każdym nabożeństwem, czy adoracją.

W tym tygodniu przypadają 1-wszy czwartek miesiąca.

W kościołach i placach przykościelnych obowiązuje noszenie masek zakrywających usta  i nos.

Według książki obiektu budowlanego powierzchnia użytkowa kościoła parafialnego wynosi 504 m , a kościoła św. Jana 216 m ,co pozwalana na uczestnictwo we mszy św. odpowiednio 33 osoby w kościele parafialnym i 13 osób w kościele św.  Jana.

Wszystkim dobroczyńcom naszej Parafii serdeczne „Bóg zapłać”.