/ Grudzień 3, 2023/ Ogłoszenia parafialne

03.12.2023 r.

I Adwentu

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + córki Wiolety w 11-tą r. śmierci, dla + matki Petry w 5-tą r. śmierci dla + ojca, teściów i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Katarzyny i Feliksa, dla + teściów Elżbiety i Bogumiła, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Piotra i Florentyny, brata Norberta, Augustyna i Franciszki, Jana i Marii i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
04.12.2023 r.

18.00    J Do Bożej Op. i MB i św. Barbary z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o dalszą opiekę zdrowie i bł. Boże  dla górników naszej parafii, ich rodzin oraz za ++ tej wspólnoty.
05.12.2023 r.

7.00 K W int. Sióstr.

Do Mił. B. przez wstawiennictwo św. Barbary o dar życia w. dla + Teodora w 13-tą r. śmierci ++ z rodziny.
06.12.2023 r.

K

Do Bożej Op.  z podziękowaniem za otrzymane łaski i  z prośbą  zdrowie i  bł. Boże dla wnuka Michała.

J Do Mił B. o dar życia w. dla + mamy Irmgardy w kolejną r. śmierci, dla + ojca Horsta i ++ z rodziny.
07.12.2023 r.

Św. Ambrożego bpa i doktora K.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Haliny Kuc w 1-wszą r. śmierci.

08.12.2023 r.

Uroczystość  Niepokalanego Poczęcia NMP

Do Bożej Op. i MBNP z podz. otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie  i  bł. Boże dla ks. Krystiana Świerc w 50-tą r. ur.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i  z prośbą o zdrowie i  bł. Boże dla Piotra w 50-tą r. urodzin

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Agnieszki na pamiątkę urodzin, dla ++ ojców i ++ z rodziny.
09.12.2023 r.

.

Do Bożej Op. i św. Anioła Stróża z prośbą o opiekę, potrzebne łaski, zdrowie i bł. B dla Kordiana Podgórskiego w 1-wszą r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Bogumiła Brzozowskiego w 30-ty dzień po śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jerzego Strzoda na okoliczność śmierci i pogrzebu – od wnuczki Marty.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Alfonsa w 33-cią r. śmierci, oraz  ++ rodziców., teściów, szwagra, 3 braci i ++ z całej rodziny.
10.12.2023 r.

II Adwentu

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla matki Teresy Piecka w

27-mą r. śmierci, ojca Józefa, rodziców Heleny i Edmunda Loose i ++ z rodziny i pokr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Janiny w kolejną r. śmierci, dla ojca Tadeusza, brata Jerzego, wujka Stefana i dla ++ z rodziny.

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski i  z prośbą o dalsze  zdrowie i  bł. Boże   dla pracowników Cegielni „Patoka”, oraz ich rodzin, oraz za ++ tej wspólnoty.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i  Seminarium Duchownego w Opolu.

W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 „Godzina świeta” z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, przy czym chodzi o radość, która nie oddala od Pana Jezusa, ale do niego przybliża.

Ten nowy Rok Liturgiczny chcemy przeżywać pod  Hasłem: „ Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”

Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do piątku w kościele św. Jana o godz. 18.00.

W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od godz. 12.00 -13.00, jest „Godzina łaski”.

W kościele św. Jana będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu aby skorzystać z tego daru łaski, zgodnie z  objawieniem przekazanym 8 grudnia 1947 r. pielęgniarce Pierinie  Gilli w Montichiari.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii, a dokładnie na wymienione już okna witrażowe.

Tradycyjnie też w II niedzielę adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, ze względu na kolektę remontową, zbieraną przy wyjściu z kościoła, zbiorka „do puszek” na potrzeby tego kościoła odbędzie się dopiero w  III niedzielę adwentu.

W zakrystiach obu kościołów są już do nabycia świece wigilijnego dzieła pomocy Caritas, cena małej świecy 7 zł., a dużej świecy 15 zł.