/ Czerwiec 4, 2023/ Ogłoszenia parafialne

04.06.2023 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Franciszka i Anny, brata Piotra, teściów Marię i Walentego, braci Teodora i Huberta, siostrę Hildegardę i 2 szwagrów, oraz z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jana na pamiątkę urodzin, oraz za ++ z rodzin: Janik i Wręczycki.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Stanisława, dla ++ rodz. z obu stron i ++ z rodz.
05.06.2023 r.

Św. Bonifacego bpa i męczennika

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Roberta Pierzina na pamiątkę urodzin.

Do Bożej Op. i MBNP z podz.  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże, oraz dary Ducha Świętego dla Macieja w 18-tą r. urodzin.
06.06.2023 r.

Msza św. dziękczynna do NSPJ i NSNMP w 60-tą r. przyjęcia 1-wszej Komunii św. za ++ ks. Alfonsa Rolnika i Józefa Grochola, oraz w int. żyjących i zmarłych kolegów i koleżanek z tego rocznika.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ Anny i Piotra Lesik.
07.06.2023 r.

7.00    K

W int. Sióstr.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Marii, oraz babci: Ewy i Stefanii.
08.06.2023 r.

Uroczystość Bożego Ciała

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Rity w 3-cią r. śmierci, ojca Teodora, męża Henryka na pamiątkę urodzin i ++ z rodziny.

13.00 PiP Ślub: Karola Kozy i Oliwii Werner
09.06.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Alojza i ++ z rodzin: Szulc i Jurczok.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie, oraz za ++ z rodzin: Wieczorek i Karbowiecki.
10.06.2023 r.

18.00    J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Leona Razik, rodziców z obu stron, sióstr: Teresy i Barbary, bratowej Soni, szwagierki Anny, dla + Mariana i 2 szwagrów, oraz ++ z pokr. oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
11.06.2023 r.

X zwykla

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Tadeusza w

5-tą r. śmierci i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem  za otrzymane laski i z prośbą  o zdrowie i bł. B. w całej rodzinie. oraz za ++ rodziców, brata, szwagrów i szwagierkę.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz.  za otrzymane łaski i z prośbą  o zdrowie na dalsze lata życia z okazji 80-tej r. urodzin Elżbiety Nowak, oraz za + męża i ++ rodziców.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku w kościele PiP o godz. 17.30, w niedziele o godz. 15.00 ( w soboty w kościele św. Jana).

W czwartek (08.06) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli  Boże Ciało, centralnym punktem tych obchodów jest procesja do czterech ołtarzy, które jak zawsze będą :

– 1 ołtarz przy budynku Straży Pożarnej

– 2 ołtarz przy skrzyżowaniu al. Parkowej i ul Szkolnej

– 3 ołtarz przy skrzyżowaniu ul Okólnej i Osiedlowej

– 4 ołtarz na placu przy kościele św. Jana Nepomucena

Zachęcam, do czynnego udziału w uroczystości, poczynając od przygotowania ołtarzy, przystrojenia trasy Bożego Ciała, dekoracji domów, a zwłaszcza czynnego udziału we  Mszy św. i procesji.

Zapraszam zwłaszcza rodziców z dziećmi, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów, a poza tym dzieci komunijne i rocznicowe w swoich strojach, oraz wszystkich podejmujących różne funkcje.

Niech aktywny udział w tym święcie będzie świadectwem naszej wiary.

W tym roku także tradycyjny koncert uwielbienia, który odbywał się tego dnia wieczorem w Opolu, odbędzie się na Górze św. Anny. Ks. bp zaprasza na godzinę 19.00 młodzież, oraz rodziców z dziećmi.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała w ramach Nabożeństw czerwcowych odbywać się będą procesje Eucharystyczne.

W niedzielę 11.06 kolekta na potrzeby remontowe naszej Parafii.

Sakr. Pokuty rano przed Mszą św., wieczorem przed nabożeństwem.