/ Czerwiec 6, 2021/ Ogłoszenia parafialne

06.06.2021 r.

X zwykła

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o  opiekę, zdrowie i bł. Boże dla Urszuli z okazji 70-tej r. ur.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Marii Krawczyk – od rodzin Piecka i Trojanowski.

Do Mił. B. o dar życia w. za + Jana Ploszczonka od Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  14.00 J Do św. Józefa w int. Wspólnoty Józefowej.
07.06.2021 r.  Poniedziałek 16.30

Do B. Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o zdrowie  i bł. B. dla Romana w 70–tą r. urodzin oraz za ++ rodziców, rodzeństwo i teściów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców z obu str., męża Tadeusza, + Emilię i rodzeństwo z obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa, oraz o zdrowie i potrzebne łaski w życiu.
08.06.2021 r.

Św. Jadwigi, Królowej

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. B.
09.06.2021 r.

18.00 PiP Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + Józefa Gordzielik w

7-mą r. śmierci, ++ z pokr. z obu str., oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

10.06.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mężów Jerzego Werner i Rudolfa Sojki, syna Bogdana i ++ z całej rodziny.
11.06.2021 r.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W int. parafian

Z podziękowaniem Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze  – dar zdrowia, Bożą opiekę i bł. na każdy dzień z okazji urodzin, dla syna Mateusza.
12.06.2021 r.

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Marty Łach w 30-ty dzień po śmierci

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ dziadków Alfreda Chmura, Alojzego  i Marię Hyla i ++ z pokrewieństwa.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + teściowej Jadwigi w 15-tą r. śmierci, teścia Teodora, + męża, ++ rodziców, 2 braci, szwagra i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
13.06.2021 r.

XI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Józefy w kolejna r. śmierci, oraz dla jej ++ sióstr.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o dalszą opiekę ,zdrowie i bł. Boże dla Karoliny z ok. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy w 8-mą r. śmierci, dla + ojca, ++ braci i ++ z rodziny.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Danuty i Ernesta Kik w 25-tą r. ślubu i za ++ rodziców

14.00 P Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane laski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i bł. Boże dla Grzegorza z okazji 14-tej rocznicy  urodzin.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i naszego Seminarium Duchownego w Opolu.

Nabożeństwo czerwcowe i procesja w Oktawie Bożego Ciała dzisiaj o godz. 15.00 w kościele parafialnym w  dni powszednie  o godz. 17.30.

W czwartek na zakończenie Oktawy święcenie wianków i ziół.

Sakrament Pokuty rano przed Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii, a konkretnie na wykonanie instalacji i hydrantów wewnętrznych w kościele parafialnym, na razie „na sucho”, a jak będzie zbudowana sieć wodociągowa to się do niej podłączymy.

Zgodnie z decyzją naszego Episkopatu w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w najbliższy piątek w każdej parafii ma się odbyć uroczysty akt poświęcenia się Sercu Pana Jezusa.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele

noszenie masek zakrywających usta i nos.

Obowiązuje też  limit wiernych mogących uczestniczyć we mszy św.

Dla naszych kościołów wynosi on odpowiednio:

dla kościoła parafialnego  – 43 osób, a dla kościoła św. Jana  – 18 osób.

Po wykorzystaniu limitu wiernych kościoły muszą być zamykane.

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Obruśnik Krystian zam. w Sierakowie Śl. i Agata Popanda zam. w Sierakowie Śl. zap 3