/ Maj 11, 2020/ Ogłoszenia parafialne

10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocna

Do K.M. z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. B. dla majowych solenizantów Moniki, Joanny i Adama, oraz o dar życia w. dla + matki Anny i brata Piotra.

Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla matki Gertrudy Pawlik w 6-tą r. śmierci + ojca Karola, siostrę Katarzynę i brata Henryka, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

PiP Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla żony i matki Anny Kaczmarzyk w 6-tą r. śmierci i za ++ z rodziny.
11.05.2020 r.  Poniedziałek 7.00

Do K.M. z prośbą o potrzebne łaski i bł. Boże  dla żyjących Sióstr z Róży Różańcowej P. Doroty Kulik, oraz o oddalenie pandemii Koronawirusa.

18.00 PiP Do Mił. B. i K.M. o dar życia w. dla + mamy Janiny Świstackiej  w kolejną r. śmierci.
12.05.2020 r.

Za dusze w czyśćcu cierpiące
16.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Rudolfa Lesika w 4-tą r. śmierci, ++ rodziców Marię i Józefa, Jadwigę i Romana Losse, oraz wszystkich ++ z rodziny.
18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Rudolfa Pietrucha w 3-cią r. śmierci, ++ rodz. z obu stron i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.
13.05.2020 r.

7.00 K

W int. Sióstr.

17.30 PiP Różaniec i nabożeństwo majowe
18.00 PiP Msza św. fatimska
14.05.2020 r.

Św. Macieja Apostoła

W int. Parafii

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony, matki i babci Marty na pamiątkę jej urodzin.
15.05.2020 r.

7.00 J Do Bożej Op. o oddalenie pandemii koronawieusa

18.00 PiP Do KM z prośbą o zdrowie i bł. Boże, oraz za + męża Franciszka, syna Henryka i ++ z rodzin Baron i Jasionek.
16.05.2020 r.

Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika

Patrona Polski

Do Bożej Op. i św. Anioła Stróża z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie opiekę i bł. Boże dla Rozalii Kos w 1-wszą r.  urodzin, oraz dla całej rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jana Kapica na pamiątkę urodzin, dla ++ rodziców, teściów i ++ z rodziny.

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie, oraz za + matkę Marię, ojca Jana na pamiątkę  urodzin, ++ z rodziny i pokr.
17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna

Do K.M. za + matkę Helenę w 19-tą r. śm. ojca Franciszka, wujka Roberta, ciocię Łucję i babcie z obu stron.

Do K.M. za + męża Józefa w 7-mą r. śmierci, ++ rodziców z obu stron, brata Jochana i dusze w czyśćcu cierpiące.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Zygmunta Brzeziny w 1-wszą r. śmierci.

Na okres ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie będzie  wydawana gazetka parafialna.

Zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski, kościół św. Jana będzie otwarty na osobistą modlitwę i adorację przez cały dzień.

Codzienna wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym przed wieczorną Mszą św. od godz. 16.30 – 17.30 adoracja, a później nabożeństwo majowe.

W dni powszednie  nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o  godz. 15.00 w kościele parafialnym.

W środę rozpoczynamy Nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej

Ze względu na ograniczą ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św., czy nabożeństwie, większość Mszy św. odprawiana będzie w kościele parafialnym.

Można już korzystać z Sakramentu Pokuty pod warunkiem, że penitent będzie miał zasłonięte maską usta i nos.

Okazja do przyjęcia tego sakramentu przed każdą Mszą św. , oraz przed każdym nabożeństwem, czy adoracją.

W kościołach i placach przykościelnych obowiązuje noszenie masek zakrywających usta  i nos.

Według książki obiektu budowlanego powierzchnia użytkowa kościoła parafialnego wynosi 504 m , a kościoła św. Jana 216 m ,co pozwalana na uczestnictwo we mszy św. odpowiednio 33 osoby w kościele parafialnym i 13 osób w kościele św.  Jana.

Wszystkim dobroczyńcom naszej Parafii serdeczne „Bóg zapłać”.

13, 14 i 15 maja w naszej remizie OSP w godzinach od 10.00 -12.00, oraz od 16.00 – 17.00 można zapłacić podatek za II kwartał.