/ Sierpień 15, 2023/ Ogłoszenia parafialne

13.08.2023 r.

XIX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Kazimierza Bedlechowicz w 6-tą r. śmierci ++ rodziców, wnuka i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Marii w

1-wszą. r. śmierci i wujka Jerzego w kolejną r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Jana  Pietrucha w 10-tą r. śm., + matkę Marię i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. B.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Andrzeja Szwed w

7-mą r. śmierci dla ++ rodz. Teodora i Łucji Borecki i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

14.08.2023 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana. i męczennika

Nabożeństwo fatimskie.

15.08.2023 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Do Mił. B. i MB Wniebowziętej o dar życia w. dla ++ rodziców. Anny i Jana Kaczmarzyk i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana na pamiątkę urodzin, oraz dla + matki Gertrudy, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dary Ducha Świętego, zdrowie i bł. Boże dla wnuków: Natalii, Sandry, Krystiana, Heleny i Julii.

Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji żyjących i zmarłych Parafian.
16.08.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Gerarda Woś na okoliczność śmierci i pogrzebu – od sąsiadów.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Jerzego Czok w kolejna r. śm., + Marię Sklorz i ++ z obu str., oraz o zdrowie i bł.
17.08.2023 r.

Uroczystość św. Jacka, prezbitera.

Ślub Bogusława Majcher i Katarzyny Matysek.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za wszystkie łaski z prośbą zdrowie i bł. B. dla Marii i Edgara w 60-tą r. małżeństwa.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Joanny Wojsa na pamiątkę urodzin – intencja od przyjaciół.
18.08.2023 r.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + Stanisława Kierat w 30-ty dzień po śmierci.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Pawła  z okazji urodzin.
19.08.2023 r.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + syna Artura, ++ rodziców,

dla + brata, siostry i teściów.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o, dary Ducha Świętego zdrowie i bł. B. w 18-tą r. ur. Denisa Głąb.

18.00 J Za + matkę Annę w 27-mą r. śm, + ojca Augustyna i ++ z rodz.
20.08.2023 r.

XX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony Trauty na pamiątkę ur., oraz o zdrowie i bł. Boże.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + brata Jerzego i matki Janiny na pamiątkę ich ur., dla + ojca Tadeusza i wujka Stefana.

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + męża Henryka Wieczorek

w 1-wszą r. śmierci.

12.00 PiP Do Bożej Op. i św. Anioła Stróża z prośbą o Bożą opiekę  zdrowie i bł. z okazji 1-wszej r. urodzin  Alana Majcher i w int. rodziny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby remontowe Parafii.

W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele PiP Nabożeństwo fatimskie.

Sakrament Pokuty można przyjąć rano i wieczorem przed Mszą św.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów ku czci NMP, kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologicznego w Opolu.

Ponadto zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu, ten dzień ma też być Dniem Solidarności ze Słowenią po tragicznej powodzi jaka nawiedziła ten kraj, dlatego przed kościołem należy przeprowadzić zbiórkę „do puszek” na pomoc poszkodowanym.

Tego dnia też świętować będziemy odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego,  patrona kaplicy w Panoszowie, Msza św.  o godz. 14.00.

W dniach od 14 do 19 sierpnia odbędzie się 46 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem:

«Wierzę w Kościół Chrystusowy».

Z Opola pielgrzymka wyrusza  w poniedziałek 14 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 15 sierpnia.

Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 19 sierpnia o g. 10.00.

Wszyscy, którzy nie mogą pielgrzymować bezpośrednio mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowo, do czego zachęca Ks. Biskup.

W niedzielę 20 sierpnia odpust św. Rocha w Grodzisku k. Olesna. Mszy św. o g. 11.00 przewodniczyć będzie  Ks. Bp Rudolf  Pierskała.