/ Sierpień 7, 2023/ Ogłoszenia parafialne

06.08.2023 r.

XVIII zwykła

Święto Przemienienia Pańskiego

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Agnieszki i Gerarda, + ojca Ryszarda, chrześniaka Marcina, ++ dziadków i ++ z rodziny, oraz  i zdrowie i bł. B. w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Św. i bł. B. dla Dariusza i wnuczki Mai z ok. urodzin

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Piotra Dwornik w 2-gą r. śmierci dla ++ rodziców z obu stron i dla ++ z rodziny.

12.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże bł.., oraz opiekę św. Anioła Stróża dla Jakuba Lesik w 1-wszą r. urodzin.
07.08.2023 r.

7.00 J Ku czci Boga Ojca Wszechmogącego.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Henryka Huć na pamiątkę ur., dla ++ rodziców z obu str., dla + brata, szwagrów, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
08.08.2023 r.

Św. Dominika kapłana

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca  Alfonsa w

6-tą r. śmierci, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

09.08.2023 r.

Św. Teresy Benedykty od Krzyża dz. i m. Patronki Europy

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + ojca  Maksymiliana i szwagra Romana i ++ z całej rodziny.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Stefana w 21 r. śmierci, matki Gertrudy, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodziny.
10.08.2023 r.

Św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

Za ++ kapłanów.

18.00 PiP Do B. Op. i MBNP z  podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski  i bł. B. z okazji kolejnej r. urodzin.
11.08.2023 r.

Św. Klary dziewicy

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Pawła na pamiątkę jego urodzin.
12.08.2023 r.

Do B. Op. i MBNP z  podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. z okazji 50-tej r. urodzin Iwony Zajonc.

18.00 J Za + męża Stanisława ++ rodziców i teściów i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
13.08.2023 r.

XIX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Kazimierza Bedlechowicz w 6-tą r. śmierci ++ rodziców, wnuka i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + cioci Marii w

1-wszą. r. śmierci i wujka Jerzego w kolejną r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Jana  Pietrucha w 10-tą r. śmierci i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w całej rodzinie.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Andrzeja Szwed w 7-mą r. śmierci dla ++ rodz. Teodora i Łucji Borecki i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

2 sierpnia to wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli tego dnia  można zyskać Odpust Porcjunkuli, odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami w każdym kościele parafialnym, także w niedzielę poprzedzającą i niedzielę następną po 2 sierpnia.

Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela.

Sakrament Pokuty można przyjąć rano i wieczorem przed Mszą św.

Tradycyjnie już w Kościele  miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości.

W czwartek od godz. 17 do 18.00 w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu .

W przyszłą niedzielę  kolekta remontowa na potrzeby Parafii.

W sobotę i niedzielę (12 i 13 sierpnia) w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śl. odpust ku czci św. Jacka Patrona naszej Diecezji.

Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. E. Ks. Abp Adrian Galbas, z Katowic.