/ Sierpień 16, 2021/ Ogłoszenia parafialne

15.08.2021 r.

XX zwykła

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i ojca Kazimierza Bedlechowicz w 4-tą r. śm. dla ++ rodz., wnuka i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. B.

PiP Za + matkę Annę w 25-tą r. śmierci, + ojca i ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.

PiP Do B. Op. i MBNP  z podz. za otrzymane  łaski i z prośbą o zdrowie i bł. B. dla Marii z  ok. 77-tej r. urodzin, oraz za + męża Jerzego i ++ z pokr.

14.00 P Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Kolbego Patrona kaplicy w Panoszowie, w int. Parafian
16.08.2021 r.  Poniedziałek 7.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Jana i matki Gertrudy

Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o  zdrowie i bł. B. z ok. 30-tej r. urodzin Michała – od mamy.
17.08.2021 r.

Uroczystość św. Jacka, prezbitera .

Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla Renaty i Krzysztofa Jarząbek z ok. 25-tej r. ślubu i dla całej rodziny.

Do Bożej Op. i św. Jacka  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą na każdy dzień dla Joanny w dniu urodzin, oraz o bł. Boże dla całej rodziny.
18.08.2021 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Wiesławy Tomys na okoliczność pogrzebu – od przyjaciółki Bożeny.

PiP Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże dla Pawła z okazji urodzin.
19.08.2021 r.

Za ++ kapłanów

18.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Piotra Dwornik na okoliczność śmierci i pogrzebu  –  od sąsiadów.
20.08.2021 r.

Św. Bernarda Opata i doktora Kościoła.

W int. Parafian

Do Mił. B. o dar życia w. dla + wujka Karola Lesik  na okol. śmierci i pogrzebu od Józefa i Reginy Buczek z rodziną.
21.08.2021 r.

Św. Piusa X papieża

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Piotra Dwornik w 30-ty dzień po śmierci.

J Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o dary Ducha Świętego, zdrowie i bł. Boże w 18-tą r. ur. Kacpra.
  18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Ewy Kukuła w 6-tą r. śmierci
22.08.2021 r.

XXI zwykła

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + żony na pamiątkę jej urodzin, dla ++ rodziców z obu stron, oraz o zdrowie bł. Boże w rodz.

9.30 PiP Do  Mił. B. o dar życia w. dla ++ Konrada i Reginy Baron, Mariana i Lidii Radzioch i dla + ks. Waldemara.

PiP Do  Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Jana Pietrucha w 8-mą r. śmierci i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu.

Dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia NMP  po Mszach św. tradycyjne, święcenie ziół i kwiatów ku  czci Matki Bożej .

Dzisiaj odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Panoszowie, Msza św. odpustowa o godz. o godz. 14.00.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św.

W czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkania uzupełniające dla kandydatów do bierzmowania według podanego wcześniej porządku, choć można uczestniczyć w inny dzień.

W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w tej pielgrzymce duchowo, do czego ks. bp bardzo zachęca, a możliwości zdalnego uczestniczenia w  pielgrzymce na ostatniej stronie gazetki.

1. sierpnia odpust św. Rocha w Grodzisku k. Olesna. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Pawła Stobrawy o godz. 11.00

Wraz z Łomnicą planujemy wspólny wyjazd pielgrzymkowy do Wieliczki i Centrum św. Jana Pawła II. Wyjazd 23.08. (poniedziałek) o godz. 7.00

(szczegóły w przyszłą niedzielę podczas ogłoszeń) W programie jest zwiedzanie Wieliczki , Msza św. i posiłek, a następnie przejazd do

Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie i w godz. wieczornych powrót do domu.

Koszt przejazdu autokarem dla 45osób – 65 zł. a dla 35 osób – 85 zł.

(osobo trzeba zakupić bilet do zwiedzenia kopalni)

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.