/ Lipiec 18, 2021/ Ogłoszenia parafialne

18.07.2021 r.

XVI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Pawła w r. śmierci, dla ++  rodziców z obu str. i dusz opuszczonych.

Do Mił. B. za + Czesława Szczerek w 2-gą r. śmierci

11.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP o Boże bł., zdrowie i łaski potrzebne na nowej drodze życia dla nowożeńców Agaty i Krystiana i ich rodzin, oraz za + ojca Mariana i ++ z rodzin: Popanda i Obruśnik.
19.07.2021 r.  Poniedziałek 7.00

Do  Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Augustyna, ++ rodz. z obu str. i ++ z rodziny.

Za + ojca Karola w r. śmierci, za + matkę Łucję – o spokój ich dusz, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
20.07.2021 r.

Św. Czesława

kapłana

Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony Marii w 22 r. śmierci, ++ rodz. i teściów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Elżbiety Koza  w 30-ty dzień po śmierci

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Marii na pamiątkę jej imienin.
21.07.2021 r.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę B., dla Anny  z ok.  ur.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + Doroty Sosnowskiej  w 30-ty dzień po śmierci.

PiP Do Mił. B. i MBNP z podz. za otrzymane łaski, zdrowie i przeżyte 89 lat, prosząc o dalszą opiekę dla całej rodziny i szczęśliwą wieczność dla wszystkich ++ bliskich sercu.
22.07.2021 r.

Św. Marii Magdaleny

Za ++ kapłanów

18.00 PiP Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo, dla ks. proboszcza  z okazji  urodzin.
23.07.2021 r.

Do Mił. Bożego i MB Miłosiernej o dar życia w. dla + matki Anny, ++ dziadków i dla ++ z rodziny.

Do Mił. B. za + ojca Maksymiliana na pamiątkę urodzin.
24.07.2021 r.

Do Mił. B. za + ojca Jerzego Leś i ++ z rodz., oraz o bł. Boże  dla rodzin Leś i Spałek.

J Do Mił. B. i św. Anny za + męża, ojca i dziadka Henryka Gruca w 1-wszą r. śmierci
25.07.2021 r.

XVII zwykła

Int. nie podana

Do Bożej Op.  z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla  Patrycji i Krzysztofa. w 4-tą r. ślubu, oraz  syna Igora.

Do Mił . B. o dar życia w. dla + matki Magdaleny na pamiątkę urodzin, oraz za ++ rodz. Reginę i Stanisława

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św.

Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny w Starym Oleśnie.

W przyszłą niedziele 25.07, (także w sobotni wieczór) po Mszy św. święcenie pojazdów, ku czci św. Krzysztofa – patrona kierowców.

Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są jak zawsze na wsparcie misjonarzy w potrzebne dla nich środki transportu.

W przyszłą niedzielę także uroczystości odpustowe ku czci św. Anny w Oleśnie,  w programie tych uroczystości w piątek o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzej Czai w intencji Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego, do której Ks. Bp serdecznie zaprasza.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św., a później Wieczór Uwielbienia, a w niedziele o godz. 11.00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Szkudły z Katowic. (Szczegółowy plan Uroczystości na plakatach).

W najbliższych dwóch  tygodniach adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo tylko w piątek o godz. 17.00 do 18.00.

Spotkania uzupełniające dla kandydatów do bierzmowania według podanego wcześniej porządku, choć można uczestniczyć w inny dzień.

W niedzielę  25 lipca  organizowana jest akcja pomocy dla poszkodowanych w tegorocznych kataklizmach, ze względu na akcję „św. Krzysztof” zbiórka na ten cel odbędzie się w niedzielę 1-go sierpnia.

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje w kościele noszenie masek zakrywających usta i nos.