/ Kwiecień 21, 2024/ Ogłoszenia parafialne

21.04.2024 r.

IV Niedziela

Wielkanocna

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + babci Franciszki w 40-tą r. śmierci, dla ++ rodziców: Klary i Alfonsa i ++ z pokr.

Do Bożej Op. i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże i dary Ducha Świętego dla Aleksandry i Kamila z okazji  urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + męża i ojca Henryka Kierat w 11 r. śmierci, dla ++ rodziców z obu stron i ++ z rodziny.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w.  dla + męża Pawła w 2-gą  r. śm., dla ++ synów Jana i Waldemara Wąsik i ++ rodziców z obu stron.
22.04.2024 r.

7.00 K Do Mił. B. o dar życia w. dla + rodz. Marii i Jerzego Jośke.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Renaty Pierzyna w 30-ty dzień po śm.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Marianny Radzioch na pamiątkę urodzin , dla ++ ojców: Piotra i Wiktora, oraz dla ++ z rodziny.
23.04.2024 r.

Św. Wojciecha, Bpa i M. Głównego Patrona Polski

Do Mił. B. o dar życia w. dla + szwagra Huberta w

4-tą  r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża i Ojca Pawła w 17-tą r. śmierci i na pamiątkę urodzin, oraz z prośbą o Bożą opiekę dar zdrowia i bł. Boże w rodzinie.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o  bł. B. i zdrowie w rodzinie, z ok. 19-tej  r. ślubu Ewy i Olafa.
24.04.2024 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców: Józefa i Władysławy Wiciok, dla ++ teściów, męża Wilhelma, księży Józefa, Bolesława i Andrzeja, ojca Paulina Stanisława i dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Jerzego Hejno na okoliczność śmierci i pogrzebu – od sąsiadów.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + Mariana Szczerek w 1-wszą r. śmierci.
25.04.2024 r.

Św. Marka Ewangelisty

Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Agnieszki w 30-tą r. śmierci, ojca Karola, teściów: Agnieszki i Pawła, dla + męża, sióstr, braci, szwagierek, szwagrów i dla ++ z rodziny.

18.00 J Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o  bł. B. i zdrowie dla Urszuli, dla rodzin: synów i córki, oraz za + córkę Sylwię, męża Jerzego, dla ++ rodziców: Anieli i Józefa w kolejna r. śmierci
26.04.2024 r.

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę B. na każdy dzień dla wnuczki Julii

w 18 r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Łucji Kulesa na pamiątkę urodzin.
27.04.2024 r.

Msza św. chrzcielna Ignacego Wolski z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i bł. Boże dla niego, rodziców, chrzestnych i całej rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Klary Wieczorek w 30-ty dzień

po śmierci.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Gerarda w 21 r. śmierci, dla + mamy Agnieszki, teścia, dla + Marcina i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
28.04.2024 r.

V Niedziela  Wielkanocna

Do Bożej Op. i MBNP z podz. za otrzymane łaski i z prośbą o  bł. B. i zdrowie w całej rodzinie.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Eryki Sławińskiej w

1-szą  r. śmierci.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Sebastiana Lesik w kolejną  r. śmierci i dla + ojca Alojzego.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Jana Lesik w 4-ta r. śm.,dla + córki Krystyny, brata Jana, szwagra Jana, szwagierki Magdaleny i ++  rodz. z obu stron.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza  IV Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna 61 Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

Ks. Biskup Andrzej Czaja bardzo prosi o podjęcie tej modlitwy  od 21 kwietnia do 23 maja br. (od IV Niedzieli Wielkanocnej do Święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana)w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o powołania do służby w Kościele.

Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Charbela.

W czwartek wspomnienie św. Marka Ewangelisty, tradycyjnie

przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 procesja błagalna

ku czci św. Marka  z prośbą o dobre urodzaje,

początek przed krzyżem przy ul Osiedlowej,

dlatego nie będzie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek  o godz. 17.30 w kościele pw. Bożego Ciała w Oleśnie

młodzież naszego dekanatu przyjmie Sakrament Bierzmowania.

Wspólnie z Parafią z Łomnicy organizowana jest pielgrzymka w

Bieszczady. W programie: Dębowiec ( Polskie La Salette), Dukla sanktuarium św. Jana, rejs statkiem po jeziorze solińskim,

Kalwaria Pacławska i Przemyśl.

Termin pielgrzymki 20 i 21 sierpnia 2024 roku.

Cena 690 zł. od osoby dla grupy 45 osób i 770 dla grupy 35 osób.

Szczegóły na ofercie znajdującej się w gablotce parafialnej.