/ Marzec 24, 2024/ Ogłoszenia parafialne

Palmowa,

czyli

Męki Pańskiej

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Teresy w kolejną  r. śmierci, dla + ojca Józefa, dziadków i ++ z rodziny.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  ++ rodziców Józefa i Heleny, ++ dziadków i ++ z rodzin Skorupa i Sowka.

– Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Rudolfa, rodziców: Gertrudę i Pawła Jośko, Marię i Augustyna Halemba i ++ z rodziny.

– Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Gertrudy w 16-tą r. śmierci, dla + ojca Stefana i ++ z rodziny..

25.03.2024 r.

Pogrzeb + Ryszarda Nocuń.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Agnieszki w kolejną r. śm, dla + ojca Ernesta, męża Zygmunta i ++ z rodzin z obu str
26.03.2024 r.

7.00    K Za ++ kapłanów.

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + syna Jerzego w kolejna r. śmierci, dla + męża Stanisława, dla ++ rodziców, teściów, + szwagra Henryka i pokr.
27.03.2024 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Mieczysława Kubat w 30-ty dzień po śmierci, oraz dla + Wiesławy w 6-tą r. śmierci.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla  + matki Marii Róży Werner w 20-tą r. śmierci, ojca Jerzego Werner, brata Ryszarda, męża Henryka i ++ z rodzin z obu stron.
28.03.2024 r.

18.00 PiP Liturgia Wieczerzy Pańskiej.
29.03.2024 r.

18.00 PiP Liturgia Wielkiego Piątku.
30.03.2024 r.

Wielka Sobota

21.00 PiP Liturgia Wigilii Paschalnej.
31.03.2024 r.

Niedziela Wielkanocna

Do Zmartwychwstałego Chrystusa o dar życia w. dla + ojca Eugeniusza w 22 r. śmierci, dla + matki Heleny, dla ++ teściów i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Do Zmartwychwstałego Chrystusa o dar życia w. dla ++ rodziców: Gertrudy i Wiktora Kozioł w kolejną r. śmierci, oraz z prośbą o zdrowie i bł. Boże w rodzinie Knieć.

PiP Do Zmartwychwstałego Chrystusa i MB Miłosiernej o dar życia w. dla ++ rodz:  Anny i Jana Kaczmarzyk  i ++ z rodziny z obu stron
01.04.2023 r. Poniedziałek Wielkanocny 8.00

Do Mił. B. o dar życia w. dla  + Marii Krawczyk w 2-gą r. śm, dla + ojca Jana, teściów Heleny i Czesława, dziadków i ++ z rodziny

11.00 PiP Do Zmartwychwstałego Chrystusa. z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie, oraz o dar życia w. dla + żony i wszystkich ++ z rodzin: Koza i Czaja.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest dla O. Rekolekcjonisty, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzisiaj, jeszcze w ramach rekolekcji parafialnych ostatnie Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15.00 w kościele parafialnym.

Okazja do przyjęcia Sakrament Pokuty w  Wielkim Tygodniu.

–  Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa – tylko wieczorem od 17.30.

–  Od Wielkiego Czwartku rano od godz. 7.00 – 8.00 w kościele św. Jana, a wieczorem od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym, oraz po liturgii wieczornej – dopóki będą chętni.

W  Wielką  Środę  od  godz. 8.00  odwiedziny chorych naszej Parafii.

Od Wielkiego Czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.

W Wielki Czwartek w kościele Seminaryjno-akademickim w Opolu o godz. 9.30 odprawiona zostanie tradycyjna  Msza Krzyżma.

Od  Wielkiego Czwartku liturgia wieczorna w kościele parafialnym.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja

O godz. 10.00  w kościele PiP nabożeństwo Drogi krzyżowej.

O godz. 15.00  w kościele PiP  nowenna do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej z udzielaniem Komunii św., a po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do 21.00

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów” w kościele św. Jana o godz. 11.00 i 11.30, a w kościele parafialnym o godz.12.00. Po święceniu pokarmów  adoracja przy Bożym Grobie, dobrze by było ją uwzględnić w planie  dnia.

O godz. 15.00 w kościele PiP  nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 tradycyjnie kończy się procesją rezurekcyjną i  hymnem uwielbienie „ Te Deum  Laudamus”.

W Wielkanoc o godz.15.00 w kościele św. Jana  nowenna do Bożego Miłosierdzia, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie kolekta na KUL