/ Październik 30, 2023/ Ogłoszenia parafialne

29.10.2023 r.

XXX zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Bronisławy Brol w 3-cią r. śmierci, ojców Józefa i Rudolfa kuzynki Kariny w 2-gą

r. śmierci i  +  cioci Anny z mężem.

Do Bożej Op. i MBNP w kolejną r. ślubu z prośbą o dalsze zdrowie ,błogosławieństwo i opiekę Bożą na dalsze lata w rodzinie i rodzinach dzieci.

PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + rodziców: Agnieszki i Franciszka Skubala i ++ z rodziny.
30.10.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Teresy Mura w 3- cią r. śm., ++ z rodziny z obu stron, oraz o zdrowie i bł.  Boże w rodz..

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Jadwigi i Alfonsa, cioci Anny i ++ z rodziny, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodz.
31.10.2023 r.

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar życia w. dla

+ chrzestnej Marii i  jej męża Tadeusza .

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Adelajdy Gajdas

w 4-tą r. śmierci.

01.11.2023 r.

Uroczystość

Wszystkich

Świętych

Do Bożej Op. i MBR  z prośbą o zdrowie i Boże bł., oraz za

+ matkę Annę na pamiątkę urodzin, + ojca i ++ z rodziny.

Do Mił. B. i MB Miłosiernej o dar nieba dla

+ rodziców Anny i Jana Kaczmarzyk.

Do Mił. B.  o dar życia w. dla + matki Gertrudy Bera ., oraz dla + ojca  Lucjana i ++ z rodziny.

Modlitwa różańcowa z wypominkami.

Nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz.

15.00 PiP Msza św. za zmarłych w młodym wieku.
02.11.2023 r.

Wspomnienie

Wszystkich

Wiernych

Zmarłych

Msza św. na intencje Ojca św.

Różaniec z wypominkami.

Za dusze zalecane w wypominkach.

Różaniec z wypominkami.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + żony Krystyny rodz:  Marii i Edwarda Fijak, Heleny i Wiktora Flak, siostry Krystyny, szwagrów Józefa i Rudolfa Flak i  Mariana Kaczmarek.
03.11.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + Stanisławy Gruca w

30-ty dzień po śmierci.

Różaniec z wypominkami.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Feliksa, rodziców, matkę chrzestna, teściów, dziadków i rodzeństwo, szwagrów, bratowe, dla ++ z rodzin: Burczyński i Koza i dusz op.
04.11.2023 r.

Św. Karola Boromeusz, biskupa

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + matki Heleny w

8-mą r. śmierci, szwagra Waldemara w 2- gą  r. śmierci. dla ++ z rodzin  oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

05.11.2023 r.

XXXI zwykła

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Andrzeja i ++ z rodziny.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + ojca Tadeusza w kolejną r. śmierci, mamy Janiny, brata Jerzego, wujka Stefana  i ++ z całej rodziny.

Do Mił. Bożego o dar życia w. dla + męża, ojca i dziadka Jerzego Werner w 3-cią r. śmierci, ++ z rodz., oraz o zdrowie i bł. Boże  w rodzinie.

Dzisiaj , czyli ostatnią niedzielę października, obchodzimy wspólną uroczystość,  rocznicę poświęcenia kościołów, które nie mają dokładnej daty tego wydarzenia, w tym gronie są też i nasze kościoły.

Przy tej okazji można nawiedzić odnowiony grób ks. prob. Macieja Filistyna budowniczego naszych kościołów, i ks. prob. Andrzeja Kubisa, według życzenia spoczywają obok siebie.

W przyszłą środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych,

warto skorzystać z Sakramentu Pokuty, aby można było po chrześcijańsku  przeżyć to święto i konkretnie pomóc naszym zmarłym w drodze do nieba. Kościół daje możliwość obdarowania ich łaską odpustu, nawet zupełnego.

Dbając o naturalne środowisko, o którym tak głośno, nie przynośmy na groby wszystkiego co jest modne, a właściwie nikomu nie potrzebne, a już najmniej naszym zmarłym.

W naszym chrześcijańskim obyczaju pamiętajmy o modlitwie za zmarłych,

Mszy św. im ofiarowanej, Komunii św. dla nich przyjętej i o wypominkach.

W tygodniu przypada 1-wszy piątek i sobota miesiąca.

W 1-wszy czwartek przypada Dzień Zaduszny, dzień szczególnej modlitwy za zmarłych.

W 1-wszy piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa przed poranną i wieczorną Mszą św. po różańcu.

W 1-wszą sobotę miesiąca Nabożeństwo 1-wszej soboty w kościele parafialnym o godz. 7.00 a od godz. 9.00 odwiedziny chorych.