/ Maj 1, 2023/ Ogłoszenia parafialne

30.04.2023 r.

IV Wielkanocna

Do Mił. B. o dar życia w. dla ++ rodziców Gertrudy i Konrada, brata Piotrka, teścia Kazimierza, oraz o zdrowie i bł. B. w rodz.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Gerarda w 20-tą r. śmierci i dla + mamy Agnieszki.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + syna Sebastiana Lesik w

kolejną  r. śmierci i dla + ojca Alojzego.

14.00 P Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Jana Lesik w 3-cia r. śm., dla + córki Krystyny, brata Jana, szwagra Jana, szwagierki Magdaleny i dla ++  rodziców z obu stron.
01.05.2023 r.

Św. Józefa Robotnika

Do KM w kolejną r,. ślubu z prośbą o dalsze zdrowie, bł. i opiekę Bożą na dalsze lata w rodzinie i w rodzinach dzieci.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + męża Adama w 10-tą r. śmierci.
02.05.2023 r.

Ślub:  Andrzeja Przywary i Patrycji Zając.

Do Bożej Op. i MBNP  z podziękowaniem  za otrzymane łaski  z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i bł. B. dla Julii Mura w 18-tą r. urodzin.

Do Mił. B. o dar życia w.  dla + Jadwigi Dyner w 4-tą r. śmierci, dla ++ rodziców i siostry Leokadii.
03.05.2023 r.

Uroczystość NMP Królowej Polski

W int. Sióstr.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Annę Speil w 1-wsza r. śm, dla + ojca Pawła, brata Jerzego i ++ z rodz:  Speil i Gruca.

Do Mił. B. i KM o dar życia w. dla + matki Marii Woś i Heleny Cierpioł na pamiątkę ich urodzin, dla ++ ojców Brunona i Walentego i  ++ z rodziny.

J Do Mił. B. o dar życia w. dla + mamy Gertrudy w 2-gą r. śmierci i dla + ojca Jana w 28-mą r. śmierci.
04.05.2023 r.

Św. Floriana M.

O powołania kapłańskie i zakonne.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla  + mamy Marii Jochem w 12-tą r. śmierci, oraz o zdrowie i bł. Boże w  rodzinie.
05.05.2023 r.

Do Mił. B. o dar życia w dla + Kazimierza Kardas

w 30-ty dzień po śmierci.

Do KM z prośbą o bł. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego w rodz. i życie w. dla ++ Róż z Róży Róż. p. Barbary Majchrzak.
06.05.2023 r.

Św. Apostołów Filipa i Jakuba

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca.

Do Bożej Op. i MBNP  z podz. za otrzymane łaski  i z prośbą o zdrowie i bł. B. i dary Ducha Świętego, MB i Anioła Stróża dla Leo Ledwig w dniu chrztu św. i dla rodziców  i chrzestnych.

Straż

Do Bożej Op. i św. Floriana w  int. Strażaków.

18.00 J Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Romana w 16-tą r. śmierci,  matki Anny, ojca Rudolfa, oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
07.05.2023 r.

V Wielkanocna.

Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca Stanisława z okazji imienin i  dla ++ mamy.

Do Mił. B. i MB Łaskawej o dar życia w. dla + mamy Anny Kaczmarzyk w 9-tą r. śmierci i dla +  ojca Jana.

11.00 PiP Do Mił. B. o dar życia w. dla + ojca i dziadka Karola Borowskiego w 50-tą r. śmierci, oraz dla ++ mamy Janiny, braci, dziadków i krewnych, oraz o zdrowie i bł. B. w rodzinie.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jana Nieszpory niedzielne.

Dzisiejsza  IV Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna 60 Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

Nabożeństwa będą odprawiane w tygodniu w kościele św. Jana  o godz. 17.30, a od niedzieli 14 maja w kościele PiP, w niedziele zawsze o godz. 15.00 w kościele PiP.

Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty przed każdą Mszą św., a wieczorem przed nabożeństwem majowym.

W tym tygodniu przypadają: 1-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek od godz. 17.00 do 17.30 w kościele św. Jana „Godzina św.”. a od 17.30 nabożeństwo majowe.

W 1-wszy piątek nabożeństwo do NSPJ tylko po porannej po Mszy św., wieczorem w kościele św. Jana nabożeństwo majowe.

Nabożeństwo 1-wszej soboty miesiąca w kościele PiP o godz. 7.00, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych naszej parafii.

W sobotę 6 maja w kościele parafialnym w Jemielnicy odbędą się święcenia diakonatu.

Kolekta przyszłej niedzieli maja przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu.